okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.79%
Bitcoin
69.097,87 USDT
eth
ETH
0.34%
Ethereum
3.740,62 USDT
bch
BCH
-0.53%
Bitcoin Cash
492,21 USDT
xrp
XRP
0.79%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.22%
Litecoin
84,81 USDT
bnb
BNB
0.1%
Binance Coin
600,89 USDT
sol
SOL
-0.32%
Solana
167,15 USDT
avax
AVAX
0.25%
Avalanche
38,11 USDT
ada
ADA
0.13%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.56%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
3.31%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.47%
Shiba Inu
0,00 USDT

Charles Hoskinson açıkladı, Cardano token mi yakacak?

Cardano kurucusundan, SEC davasında XRP topluluğuna akılalmaz suçlama! 
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Charles Hoskinson, Cardano’nun neden token yakmadığını açıklıyor. Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson, sosyal medyada, token yakmanın kalan tokenleri daha değerli hale getirebileceğini savunan kripto para topluluğu üyelerinden gelen önerilere yanıt olarak $ADA tokenlerinin yakılma potansiyeline değindi.

Cardano neden token yakmıyor?

Böyle bir öneriyi ele alan bir tweet’te Hoskinson, “orada yakılmak için sahipsiz yüzen, Ada’nın sihirli bir rezervi olmadığını” ve dolaşan tüm ADA’nın “sahiplerinin yani gerçek insanların elinde” olduğunu, yani bu tokenleri yakmak için onları sahiplerinden almak gerektiğini söyledi.

 Cardano

Diğer kripto para topluluklarının tokenleri nasıl yaktığı sorulduğunda, Hoskinson bunların genellikle “kurucuların kontrol ettiği bazı büyük rezervlere” sahip olduğunu ve daha sonra “daha düşük likidite dönemlerinde fiyatı manipüle etmek için” kullandıklarını açıkladı.

Hoskinson, Cardano’nun “buna sahip olmadığını” da sözlerine ekledi. ADA tokenlerini stake eden kullanıcılar için çıkarılan coinlerin dolaşımdaki arzının bir kısmını ortadan kaldırmak için kısmen yakılabileceğini belirten başka bir kullanıcıya yanıt veren Hoskinson, böyle bir hareketin “Ada sahiplerini ve SPO’ları çalmak” olacağını söyledi. Hoskinson, protokol tabanlı bir ADA yazma özelliğinin uygulanmasını desteklemese de, kullanıcılar, dolaşımdan kaldırılacağı için, tokenlerini kimsenin onları etkin bir şekilde yakmak için kontrol etmediği adreslere gönderebileceklerini belirtmekte fayda var.

 Cardano

Birkaç kripto para projesi, kalan tokenleri daha değerli hale getirmek için dolaşımdaki arzı azaltmanın bir yolu olarak tokenleri yakar. Örneğin Binance‘in BNB’si, kullanıcıların elinde 100 milyon BNB olana kadar tokenleri dolaşımdan kaldırmak için bir yakma mekanizmasına güveniyor. Bildirildiği gibi, kripto para birimi Shiba Inu ($SHIB) topluluğu, bir süredir token yakmayı destekledi ve bir noktada, sahip sayısı artmaya devam ettikçe bir haftada 2,4 milyar SHIB yaktı.

Cardano kısa süre önce, kullanıcıların hisse senetleri, opsiyon sözleşmeleri ve kripto para birimleri de dahil olmak üzere bir dizi finansal varlık satın almalarını sağlayan popüler komisyonsuz ticaret platformu Robinhood’da listelendi. Robinhood’un sosyal medyadaki listeleme duyurusu, müşteri talebine yanıt olarak Cardano’nun platforma eklendiğini gösteriyor. Robinhood’un listelenmesi, özellikle Cardano’nun artık platformun 13.2 milyon aylık aktif kullanıcısı tarafından kullanılabilir olduğu ve bu da likiditesini artırabileceği anlamına geliyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.