1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Binance CEO’su yeni “jitters” sorunu dedi, bu borsayı hedef gösterdi

Binance CEO’su yeni “jitters” sorunu dedi, bu borsayı hedef gösterdi

Binance CEO’su yeni “jitters” sorunu dedi, bu borsayı hedef gösterdi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su, kripto para sektöründe yeni bir kavram olan “jitters” ile ilgili konuştu. Özellikle bu sorunla ilgili bir borsayı hedef gösterdiği düşünülüyor.


Binance CEO’su yeni “jitters” sorunu dedi, bu borsayı hedef gösterdi

Binance CEO’su Changpeng ‘CZ’ Zhao, borsalarda yapılan işlemlerle ilgili yeni bir sorunun farkına vardığını söyledi. Bu soruna “jitters” ismi veriliyor ve bazı borsalarda yaşanıyor. CZ de böyle bir kavramı ilk defa öğrendiğini ve borsalar için endişe verici olduğunu söylüyor.

“Jitters” ismi verilen sorun, kripto para borsasında bir yatırımcının alım ya da satış emrinin takılması sonucu yaşanıyor. Bir işlem emri takılınca, başka ve yeni emirler listede bu emrin önüne geçiyor. Bu takılma ve listede geri sıralara kayma sorununa traderler “jitters” ismini vermiş.

İlgili – Binance’ten önemli Ethereum Merge ve potansiyel hard fork açıklaması

CZ Binance (@cz_binance), Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Şimdi yeni bir kelime öğrendim, jitters. Özellikle bir borsada, bazen sizin bir emriniz bir süreliğine takılıyor ve birkaç diğer emir de önüne geçiyor. Öyle görünüyor ki bu sorun bu borsada çok sık yaşanıyor ki traderler de buna bir isim bulmuşlar, jitters.”

CZ, bir borsa dedi ama tweetinde herhangi bir borsanın ismini vermedi. Twitter’deki kripto para topluluğu, Binance’in bununla FTX borsasını hedef aldığını düşünüyor. FTX, Sam Bankman-Fried’in önderliğindeki kripto para borsası.

Binance CEO’sunun bu sözleri kripto topluluğunda büyük bir tartışma başlattı. Öyle görünüyor ki bu çok sık görülen ve iyi bilinen bir olay. CZ de bu konu ile ilgili yorum yapanlara şöyle diyor:

“Siz hepiniz biliyor ve hiçbir şey demiyordunuz. Bizim piyasadaki kötü aktörlerle mücadele etmemiz gerekiyor.”

İlgili – Binance Coin Rehberi: BNB coin nedir? Geleceği var mı?

Binance’in bu açıklaması, tam da ABD Federal Deposit Insurance Corporation’ın (FDIC) FTX ve dört diğer şirket ile ilgili harekete geçtiği bir döneme denk geliyor. FDIC’e göre, FTX US, SmartAssets, FDICCrypto, Cryptonews ve Cryptosec, ürünlerinin FDIC tarafından sigortalandığını iddia ederek yatırımcıları aldatmışlar.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: