Huobi stabil coinde neler oldu? Yeni bir Terra vakası yaşanır mı?

Huobilgi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası Huobi’nin stabil coini, kısa süreliğine de olsa Terra’daki çöküşü anımsatan bir olay yaşadı. Bu olayı ayrıntılarına ve buradaki sorunun ne kadar ciddi olduğuna bakalım.


Huobi stabil coinde neler oldu? Yeni bir Terra vakası yaşanır mı?

Kripto para borsası Huobi’nin stabil coini HUSD, likidite sorunlarından dolayı kısa süreliğine ABD Doları değerini kaybetti.

Stabil coin HUSD, 0.87 dolara kadar düşerek dip yaptı. Tabii likidite krizi birkaç saat içinde çözüldükten sonra stabil coin de dolar değerini yeniden geri kazandı. Şu an günlük bazda yüzde 11 değer kazanarak yeniden 1 dolar civarında, daha keskin olarak söyleyecek olursak 0.996 dolardan işlem görüyor.

Stabil coinden yapılan açıklamada, bu sorunun bazı hesapları kapatma karalarından kaynaklandığı bildirildi. Bunlar arasında bir piyasa yapıcı hesabı da vardı. Bu hesapları kapatma adımı ile regülasyonlara uyma çabaları çerçevesinde atılıyor. HUSD stabil coinde likidite sorununun yaşanmasının başlıca sebebi ise bankalar arasındaki zaman farkı. Bunda dolayı kısa süreli bir likidite problemi yaşandı ki daha sonra da çözüldü.

İlgili – Yeni bir stabil coin çöküşü! Bu sefer Solana’da

huobi Huobi stabil coinde neler oldu? Yeni bir Terra vakası yaşanır mı?

Kripto para borsası Huobi ise hemen söz konusu sorunla ilgili harekete geçti. Borsa, bu stabil coini çıkaran Stable Universal Limited ile birlikte çalışacaklarını ve HUSD’da yaşanan likidite sorunlarına çözüm arayacaklarını söylüyor. Açıklamada şöyle deniliyor:

“Stable Universal Limited tarafından çıkarılan ve Ethereum ağı üzerinde basılan stabil coin HUSD ile ilgili mevcut likidite sorunlarının farkındayız.


Huobi, her zaman müşterilerinin varlıklarının güvenliğine öncelik veriyor ve bir çözüm bulmak ve stabil coinin değerini ve istikrarını mümkün olan en kısa sürede yeniden sağlamak için HUSD’u çıkaran kuruluşla birlikte çalışıyor.”

İlgili – Huobi Token nedir; HT nasıl alınır; geleceği var mı?

Mayıs ayında Terra ekosisteminin stabil coini UST’nin dolar değerini kaybetmesi sonucu kripto para piyasası büyük bir darbe almıştı. O zamanda bu yana stabil coinlerdeki değer kaybı vakaları traderler ve kripto yatırımcıları tarafından endişe ile karşılanıyor. Şimdilik HUSD olayının Terra benzeri bir olaya dönüşme tehlikesi bulunmuyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Huobi stabil coinde neler oldu? Yeni bir Terra vakası yaşanır mı?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.