BTC : 83075 ₺ ETH : 2835 ₺ XRP : 1.884 ₺ LTC : 358.4 ₺ USDT : 7.635 ₺ XLM : 0.582 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kriptonun geleceğinde ADA, BCH, XRP gibi coinlerin olacağına gerçekten inanıyor musunuz?

Kriptonun geleceğinde ADA, BCH, XRP gibi coinlerin olacağına gerçekten inanıyor musunuz?

Kriptonun geleceğinde ADA, BCH, XRP gibi coinlerin olacağına gerçekten inanıyor musunuz?
0

DeFi bu yılı yükselişle geçirdi. Değeri 1 milyar doların altında olan DeFi 7.82 milyar dolarlara tırmandı. Yıl içerisinde %1200 artış gösteren DeFi çılgınlığı henüz bitmişe benzemiyor.

DeFi çılgınlığı yaşnan süreçte XRP gibi coinler çöp mü olacak?

Bu DeFi çılgınlığına şahit olanlardan biri de yearn-finance’ın yönetim tokeni YFI. YFI, toplu DeFi kazanımları trendini başlatan ilk projeydi. Temmuz başlarında 31.60 dolar olan YFI fiyatı o günden bugüne parabolik bir artışla 38.584 dolara tırmandı.

Geçtiğimiz günlerde bir Google Payments mühendisi olan Tyler Reynolds, YFI gibi DeFi coinlerinden daha çok işlem hacmine sahip XRP gibi coinler hakkında soru işaretleri olduğunu belirten bir açıklama yaptı. Reynolds’un bahsettiği kripto paralar; Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV), Cardano (ADA), Stellar Lumens (XLM) ve EOS.

8 Eylül’de tweet atan Google mühendisi Tyler Reynolds bahsedilen coinlerin, ki o bu coinlerin geleceklerinin olduğuna da inanmıyor, YFI’dan daha fazla işlem hacmine sahip olmalarını anlamsız buluyor.

koinmedya_brave

Reynolds’a a göre, bu kripto paralar üç nedenle değerlendi: düşük miktarlarda arz, piyasa manipülasyonu ve kırılgan yatırımcılara yönelik yoğun pazarlama hamleleri.

 

İlgili: Uzman yorumu: DeFi coin fırsatı 10 yılda bir gelir

 

Elbette Reynolds’un bu çıkışı, XRP gibi coinlere yatım yapan yatırımcıları kızdırdı. Örneğin, AkashiiX isimli bir twitter kullanıcısı XRP ve ADA coinlerinin önümüzdeki dönemde yükseleceklerini iddia etti. Twitter kullanıcısı, Reynolds’un bu varlıklara yatırım yapmayarak büyük bir hata içerisinde olduğunu iddia etti.

“ XRP’nin 2021 sonu gibi 1 trilyon dolar hacme ulaşacağını düşünüyorum. ADA’nın piyasa değeri ise 50 milyar doları bulacak. FUD’unuzu yaymadan önce kendi araştırmanızı yapın. Eğer, en azından bu iki coine şimdiye kadar yatırım yapmadıysanız, sizin için üzgünüm!”

Bir başka twitter kullanıcısı da ADA ve EOS’un listeden çıkarılması gerektiği zira, bu iki coinin de aktif taraftarları olan gerçek projeler olduğunu ileri sürdü.

İlgili: Ripple düştüğü yerden neden kalkamıyor?

 

Kaynak

Daha fazlası için tıklayın.