Loading...
btc
BTC
0.4%
Bitcoin
58.122,01 USDT
eth
ETH
0.17%
Ethereum
3.138,99 USDT
bch
BCH
1.71%
Bitcoin Cash
375,01 USDT
xrp
XRP
7.86%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.78%
Litecoin
70,49 USDT
bnb
BNB
0.52%
Binance Coin
536,58 USDT
sol
SOL
-0.07%
Solana
139,36 USDT
avax
AVAX
0.43%
Avalanche
26,07 USDT
ada
ADA
1.79%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
2.79%
Poladot
6,27 USDT
doge
DOGE
1.6%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
2.6%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Waves’ten büyük başarı!

Waves’ten büyük başarı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2020 yılını inişli çıkışlı fiyat grafiğiyle geçiren Waves WAVES coin, son bir ayda yatırımcısının yüzünü güldürdü.


WAVES rallisi göz kamaştırıyor

Waves’in DeFi’ye dönüşü coin fiyatı üzerinde çok olumlu yansıdı. WAVES coin 1 ay süren rallide %107 değer kazandı.

12 Kasım’da 3,6 dolar seviyelerinden işlem gören WAVES coin, 12 Aralık’ta 8,6 dolar seviyelerinden satılıyor.

waves coin
WAVES/USD Tradingview

2020 yılının ilk yarısı WAVES coin için hiç de iyi geçmemişti. Coin, 12 Ağutsot’ta Malibu v1.2 Mainnet lansmanıyla birlikte kıpırdandı ancak ağustos sonrası yine bir düşüş trendi içerisinde girdi.

19 Kasım’da OKExChain Waves protokol ile merkezsiz uygulamalar ve geliştirici dostu araçlar üretmek için bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

waves Waves'ten büyük başarı!
WAVES fiyatı/ Tweet hacmi Thetie

Yukarıdaki grafikte WAVES fiyatıyla Tweet hacmi arasındaki korelasyon dikkat çekici. WAVES coin fiyatı yeni lansmanlarla doğru orantılı olarak yükselmişti, bu bağlamda coinle ilgili atılan tweet hacminde de yükselti görünmesi doğal karşılanabilir.

Waves’in yeniliklerine devam etmeden fiyatını yukarılara çekemediği dikkatlerden kaçmıyor. Bu durumda önümüzdeki zaman diliminde şirketin yeni atılımlar içerisinde olması gerektiği düşünülebilir.

WAVES coin 2018’de, Market Cap değeri, en büyük 20 coin arasına girmeyi başarmıştı. Ancak daha sonra bir düşüş dönemine girdi.

Waves, kendi programlama dili, Ride’i kullanıyor. Waves üzerinde, Merkezsiz Borsa (DEX), p2p borç verme, oyun ve emanet uygulamaları başta olmak üzere bir dizi uygulama yazılmıştır.

WAVES coin Güncel Fiyatı:

[mcrypto coin=”WAVES” currency=”USD”]

İlgili: Waves coin nedir? Waves platformu nasıl çalışır?

Kaynak

Rusya Waves hamlesi şaşırtıcı sonuçlar doğurabilir!

Rusya, Bitcoin ve kripto paralar hakkında yoğun bir regülasyon çalışması yürütüyor. Bitcoin ve kripto paraların Rusya’da legal pozisyonu henüz netliğe kavuşmuş değil. Yasa tasarıları kripto paraların bazı kullanım alanlarına ciddi yasakları ve cezai müeyyideler getiriyor.

İlgili: Bitcoin Putin engeline takıldı!

Rusya’nın attığı yasakçı adımlara rağmen Rusya’da blockchain teknolojisi ve kripto paralar konusunda bazı kamu kuruluşları yoğun çalışma yönetiyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde Rusya’nın en büyük kamu bankası Sberbank, kendi stabilcoin’ini üretme kararı verdi. Sberbank’ın üreteceği stabilcoin’in değeri Rus ruble’sine birebir sabitlenecek.

Tarihsel anlamda bir ilk olarak tarihe geçen hamle ise Rusya merkezli bir banka olan Expo Bank’ın bir kripto para tarafından desteklenen kredi vermesi oldu. Rusya merkezli haber sitesi Kommersant’a dayandırılan habere göre Expo Bank, Mikhail Uspensky isimli bir iş insanına Wave ile teminat altına alınmış bir kredi kullandırdı.

Kullandırılan kredinin Rusya yasalarına göre yasal durumu hakkında kafa karışıklığı söz konusu. Bankanın hukuk danışmanı Alexander Zhuralev’e göre Wave ile desteklenmiş kredi, yasaya göre “diğer mülkler” sınıflandırmasına tabi tutuluyor ve yapılan işlem legal.

Waves CEO’su Alexander Ivanov ise kullandırılan kredide Waves teminat olarak kullandırıldığını ve Expo’nun ise bu işlemi gerçekleştiren ilk banka olduğunu dile getiriyor.

Waves, yazının kaleme alındığı saatte 3.61 dolardan işlem görüyor. Waves’in toplam piyasa büyüklüğü 370 milyon dolar ve CoinMarketCap sıralamasında 46’ıncı sırada yer alıyor. Aşağıdaki grafikte Waves’in 2020 yılında göstermiş olduğu performansı görüyoruz.

waves Waves'ten büyük başarı!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.