Uzun vadeli yatırıma uygun olmayan süper popüler coin

thomas lee: bitcoin çıkışa hazırlanıyor
thomas lee: bitcoin çıkışa hazırlanıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası yüksek risk içeren bir piyasa. Bundan dolayı buradaki bazı coinler uzun vadeli yatırım olarak kabul edilebilecek emeklilik portföyleri için uygun değil. Bir coin ise son günlerde çok fazla yükselmesine ve aşırı popüler olmasına rağmen bu tür coinlerden. Bugün yeni ATH yaparak bir kez daha dikkatleri üzerine çekti.


Uzun vadeli yatırıma uygun olmayan süper popüler coin

Eğer yakın zamanda haberlere ve sosyal medyaya baktıysanız, muhtemelen Shiba Inu (SHIB) ile ilgili bir şeyler duymuşsunuz. SHIB, bir meme tabanlı kripto para ve logo olarak Shiba Inu köpek türünü kullanıyor.

SHIB de şakasına çıkarılan coinlerden. Başka bir meme coin olan Dogecoin’e rakip olarak çıkarılmıştı. Elon Musk’ın attığı tweetler ile SHIB fiyatı uçuşu devam ediyor. Sonuçta yatırımcılardan büyük ilgi görüyor.

İlgili – En güncel Shiba Inu (SHIB) fiyat tahminleri 2021-2030

Her ne kadar herkes SHIB alarak meme coin treninin yakalamaya çalışsa da, bu kripto para emeklilik portföyü gibi uzun vadeli yatırıma uygun değil. Bunun basit sebepleri var. Bunları şöyle özetleyebiliriz.

  • Böyle bir portföyde yer alacak yatırım risk ve ödül arasında bir denge sunmalı.
  • Gelecek planları yüksek spekülatif yatırıma bağlanmamalı

Shiba Inu da bu saydıklarımızı için uygun bir kripto değil. Çünkü son bir yılda %40,000,000’dan fazla yükselerek aşırı volatiliteli bir varlık olduğunu gösterdi. Bu dev yükselişin başlıca sebebi ise ünlü kişilerin ve sosyal medyanın bu meme coine olan ilgisi. Yani yükselişin arkasında yatan önemli bir kullanım alanı ya da yenilikçi bir teknoloji yok.

Piyasa kan kaybederken Shiba Inu (SHIB) yüzde 40 yükseliş ile ATH’de

Piyasa kan kaybederken Shiba Inu (SHIB) yüzde 40 yükseliş ile ATH’deBu arada bugün kripto para piyasası kırmızı görünüyor. Ancak böyle bir ortamda SHIB fiyatı yüzde 25 yükselerek gün içinde 0.00006925 dolarda yeni tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) kaydetti. DOGE’dan sonra en büyük ikinci meme coin olan SHIB böylece piyasanın çekimine meydan okuyor ve ters yöne gidiyor.

SHIB, 26 milyar dolar piyasa değeri ile CoinMarketCap sıralamasında 11. sırada yer alıyor.

İlgili – Elon Musk kripto piyasasını etkilemeye devam ediyor! Shiba Inu sahipleri tepkili!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Uzun vadeli yatırıma uygun olmayan süper popüler coin
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.