Loading...
btc
BTC
1.03%
Bitcoin
58.486,49 USDT
eth
ETH
0.64%
Ethereum
3.153,87 USDT
bch
BCH
0.94%
Bitcoin Cash
372,18 USDT
xrp
XRP
7.77%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.02%
Litecoin
69,95 USDT
bnb
BNB
0.44%
Binance Coin
536,16 USDT
sol
SOL
0.34%
Solana
139,93 USDT
avax
AVAX
-0.85%
Avalanche
25,74 USDT
ada
ADA
0.76%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
1.98%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
1.79%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
3.03%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Elon Musk kripto piyasasını etkilemeye devam ediyor! Shiba Inu sahipleri tepkili!

Elon Musk kripto piyasasını etkilemeye devam ediyor! Shiba Inu sahipleri tepkili!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elon Musk kripto piyasasının sık sık gündeminde. Gün geçmiyor ki bir twit atsısn ve piyasada dengeler değişsin. Bu defa da attığı twitle Shiba Inu sahiplerini kızdırdı.

Elon Musk kripto piyasasını etkiliyor

Kısa süre önce yaptığı açıklama ile elinde sadece Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin olduğunu söyleyen Elon Musk Shiba Inu sahiplerinden tepki gördü. Shiba Inu bildiğiniz gibi bir köpek cinsinin adı ve Elon Musk’ın köpeğinin cinsi de Shiba. Bundan dolayı Shiba Inu taraftarları Elon Musk’ın elinde Shiba Inu olduğunu düşünerek 24 Ekimde Twitter da hashtag olarak sonuçlanacak bir gündeme imza attılar. Ne kadar Shiba Inu’ya sahip olduğu şekilnde sorulan soruya elinde hiç Shiba Inu olmadığını söyleyen Elon Musk şu şekilde cevap verince topluluğun tepkisini çekti.

“Daha önce merak ettiğim için biraz $BTC, $ETH ve $DOGE almıştım. Bütün varlığınızı yatırmayın. Gerçek değer; para inşa etmek değil, ürün inşa ederek insanlara hizmet sunmaktır”

elon musk kripto Elon Musk kripto piyasasını etkilemeye devam ediyor! Shiba Inu sahipleri tepkili!

Görünüşe göre Elon Musk orijinal memi kopyaya tercih ediyor. Dünyanın en zengin adamı, Dogecoin’i geliştirmek ve onu hızlı, ucuz ve ölçeklenebilir bir değişim aracı olarak küresel olarak uygulanabilir kılmak için aktif olarak çalışıyor.

Dogecoin Vakfı, Elon Musk‘ın bir yardımcısını danışma kurulu üyesi olarak bile atadı, bu nedenle girişimcinin Dogecoin ile ilişkisinin memlerin çok ötesine geçtiği söylenebilir.

Elon Musk’ın Dogecoin’e olan sevgisi şirketi genelinde yayıldı. Sonraki bir tweet’te girişimci, çalışanlarının birçoğunun da Dogecoin’e sahip olduğunu iddia etti ve bu, onu bu kripto para birimine girmeye motive eden şeylerden biriydi.

Sevimli Köpek Dişlerini Gösteriyor

elon musk kripto
O zamana kadar hafta sonu boyunca yaklaşık %50’lik bir boğa koşusuna girişen Shiba Inu, Elon Musk’ın Tweet’inden sonra neredeyse anlık bir düşüş yaşadı.

Kripto para birimi, 0.00004442 dolarlık bir ATH’ye ulaştı. Cryptopotato’dan aldığımız habere göre, bu, yılın başlarında SHIB’den yapılan bin dolarlık bir satın alma işlemini Ekim ayında 500 Milyon dolara çıkarmak için yeterliydi. Ancak Elon’un tweet’inden sonra token 0.00003282$’a düştü ve %27’nin üzerinde tehlikeli bir kayıp oldu. Oradan, şu anki 0.00004089 dolarlık fiyatına  toparlanmayı başardı.

Bu gelişmede Shiba topluluğunun Elon Musk etkisine karşı verdiği mücadelenin de payı büyük. Topluluk twitterda verdikleri yanıtlarla tepkilerini ortaya koyarken kripto paralarına da sahip cıkmayı başardılar ve Shiba yine yükselişe geçti.

Aşağıda Musk’a verilen tepkilerden bir kaçını bulacaksınız.

“Umarım bir daha Musk’a soru sormamayı öğrenirsiniz. ATH yapmışken neredeyse hiç artış olmayan bir duruma geldik. Bütün bu yolu ve başarıyı Musk olmadan siz hırslanasınız diye gerçekleştirmedik.”

” Birisini dürtüyorsunuz ve elinizdeki kazançları mahvediyorsunuz. Elon’dan olumlu cevap beklemekle fiyatı arttıracağınızı umuyorsunuz bu da Elon’ın desteğini istediğinizi gösterir. Elon’sız gayet iyi gittiğimiz konusunda hiç endişeniz olmasın. Şimdi Elon’ın etkisi fiyatı düşürdü.”

Shiba taraftarları Elon’a soruyu soran kişiye ateş püskürdü. Bu twitler ve benzerleri ile tepkilerini dile getirdiler. Bun yaşananların sonucu Shiba biraz düşüş göstermiş olsa da toparlanıp yoluna devam etmeyi başardı. Demek ki proje sağlam olursa Elon Musk olmadan da bu iş devam eder. Elon Musk’ın piyasa ile oynamasına bu şekilde izin de verilmemiş olur.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.