1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Elon Musk’a göre Dogecoin Bitcoini şu şartlarla geçer!

Elon Musk’a göre Dogecoin Bitcoini şu şartlarla geçer!

Elon Musk’a göre Dogecoin Bitcoini şu şartlarla geçer!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elon Musk 15 Mayıs Cumartesi günü Dogecoin geliştiricileri ile birlikte neden Dogecoini iyileştirmek için çalıştıklarını açıkladı ve başarmayı umdukları iyileştirmelerin hangileri olduğunu madde madde listeledi.

Elon Musk Dogecoin geliştiricileri ile çalışıyor

Bilindiği gibi 12 Mayıs’da Elon Musk Bitcoin madenciliğinin fosil yakıtları yüksek oranda kullanmasından şikayetçi oldu. Musk’ın bu açıklaması Bitcoine büyük darbe vurdu ve kripto para dünyasında deprem etkisi yaptı. Musk açıklamasında yüksek orandaki yakıt kullanımı nedeni ile, madencilik daha sürüdürülebilir bir enerjiye dönüşene dek bir ödeme şekil olarak Bitcoini kabul etmeyeceklerini duyurmuştu.

Ertesi gün ise kripto topluluğunun sakinleştirmek için kripto paralara olan inancından söz etti.

Yine aynı gün Doegcoin gelişitiricileri ile birlikte madencilik enerji tüketimini azaltmak için çalıştıklarını duyurdu.

Aslında 14 Mayısda Dogecoinin yarı zamanlı gelişitiricilerinden Ross Nicol bir kripto para sitesine yaptığı açıklamada Elon Musk’ın geliştiriciler ile 2019 yılında konuşmaya başladığını, onları daha yüksek işlem hacmi konusunda teşvik ettiğini, pek çok tavsiye ve girdi imkanı sağladığını ve aynı zamanda kendisine ait iletişimde olduğu geniş çaplı Rolodex kişilerinin bilgisini paylaştığını söyledi.

Nicoll ayrıca geliştirici ekibin Dogecoinin güç tüketimini azaltmayı umduğunu, Musk’ın 2019 Nisan ayından beri Dogecoin ekibi ile birlikte çalıştığını ( hatırlayın Musk ilk defa 2019 Nisan ayında en sevdiği kriptonun Dogecoin olduğunu söylemişti) ve Musk’ın ekibin çalışması için fon teklifinde bulunduğunu ama mali destek teklifinin diğer benzer destekçiler tarafından yapılan teklifler gibi ret edildiğini söyledi.

Dogecoin bitcoini geçer ama şu şartlar yerine gelirse

 Dün ise Dogecoin destekçisi bir twitter hesabı olan “@itsALLrisky” Dogecoinin neden Bitcoinden daha iyi olduğu ve Musk’ın dediği gibi neden halkın kripto parası olduğu yönündeki görüşlerini paylaştı. Musk Dogecoinin, eğer 10 kat hızlı blok üretim zamanı, 10 kat büyük blok boyutu ve 100 kat düşük işlem ücreti,gibi iyileştirmeleri yaparsa Bitcoini alt edeceğini söyledi.

https://twitter.com/itsALLrisky/status/1393434140817510405?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1393738154889338884%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.cryptoglobe.com%2Flatest%2F2021%2F05%2Felon-musk-says-creating-a-new-cryptocurrency-would-be-a-big-pain-in-the-neck%2F

 Musk’a neden Dogecoini iyileştirmekle uğraştığı ve neden yeni bir kripto para yaratmadığı sorulduğunda Musk, sıfırdan yeni bir kripto para birimi yaratmanın (ve muhtemelen popüler hale getirmenin) başa dert açmaktan başka bir şey olmayacağını söylüyor.

Musk ın bu cevabı, Dogecoin geliştiricilerinden Billly Markus’un Dogecoini sadece iki saatte yazdığını söylediğini düşününce kulağa epey ilginç geliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.