BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin 11 haftanın dip seviyesinde, kripto piyasasında kayıplar büyük
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin 11 haftanın dip seviyesinde, kripto piyasasında kayıplar büyük

Bitcoin 11 haftanın dip seviyesinde, kripto piyasasında kayıplar büyük
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı Şubat ayından bu yana görülen en düşük seviyesine gerilerken, momentum da kayboluyor. Öyle görünüyor ki ayılar altı aylık uykularından uyanıyor. Kripto piyasasının kaybı da 150 milyar dolar.


Bitcoin 11 haftanın en düşük seviyesinde

Bitcoin fiyatı bugün işlemlerin erken saatinde 11 haftanın en düşük seviyesine geriledi. 46,700 dolara kadar düşen BTC daha sonra bir miktar toparlandı.

En son bu seviyelere Şubat ayının sonunda rallinin büyük ölçekli düzeltmesi sırasında gerilemişti. Söz konusu dip seviyesinde sıçrama ise fiyatı 60,000 doların üzerine taşımıştı.

Bitcoin grafiğinde ikinci “lower low”

Bu sefer durum farklı ve öyle görünüyor ki ayı durumu kripto varlık piyasasına geri dönüyor. Bitcoin 14 Nisan’da 65,000 dolar ise tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) kaydetti. ATH değerinden sonra “lower high” yaparken, şimdi de ikinci “lower low” gerçekleştirdi. Bu da bir düşüş trendinin gelişim aşamasında olduğuna işaret.

Analist “CryptoFibonacci” de haftalık grafiği gözden geçiriyor ve bu grafik de boğaların gücünün tükeniyor olabileceğine işaret ediyor.

CryptoFibonacci (@CryptoFib) şöyle diyor: “BTC haftalık grafik. Uyarı işareti ya da daha yüksek için temel oluşturma…. Eğer bu grafik baş aşağı çevrilseydi kaç kişi dip geleceğini söylerdi?”

Bitcoin 11 haftanın dip seviyesinde, kripto piyasasında kayıplar büyük

BTC haftalık grafik – Kaynak: CryptoFibonacci (@CryptoFib)

Öyle görünüyor ki bu düşüşe Elon Musk’ın tweetleri yol açtı. Musk, Bitcoin’in enerji tüketimi ile ilgili endişelerini dile getirmişti. Bunun üzerine BTC’nin korku ve açgözlülük endeksi de “aşırı korku” seviyesine düştü. Mart 2020 piyasa çöküşünden sonraki en düşüş seviye.

İlgili – Daha çevre dostu 5 Bitcoin alternatifi

Piyasa değeri 150 milyar dolar eridi

Her zaman olduğu gibi BTC’deki düşüş diğer kripto paralarda da satışları tetikledi. Sonuçta bir gün içinde piyasadan yaklaşık 150 milyar dolar çıkış yaptı.

Toplam kripto para piyasası değeri 2.3 trilyon dolara geriledi. 12 Mayıs’ta 2.5 trilyon dolarla ATH yapmıştı. Uzun vadeli görünümde durum hala iyi ancak eğer ayı durumu artarsa kayıplar da hızlanabilir.

Tabii tüm kripto paralar düzeltme yapmıyor. Bazıları daha da yüksek seviyeleri kaydetti. Cardano ve Ripple hafta sonu yükselenler arasında.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: