1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü sanatçıdan hayranlarına Bitcoin çağrısı!

Ünlü sanatçıdan hayranlarına Bitcoin çağrısı!

Ünlü sanatçıdan hayranlarına Bitcoin çağrısı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’e bir destekte dünyanın yakından tanıdığı ABD’li ünlü sanatçı Mariah Carey’den geldi. Detaylar haberimizde.

Ünlü sanatçıdan hayranlarına Bitcoin çağrısı!

Dünyanın yakından tanıdığı ünlü ses sanatçısı Mariah Carey, Bitcoin’e olan desteğini açıktan dile getirdi. Carey ayrıca ünlü kripto borsası Gemini ile ortaklık kurdu. Bitcoin, tüm zamanların rekorunu kırdığı hafta birçok ünlü simadan destek gördü.

Lider kripto para birimi hafta içi 66,900 dolar ile tarihindeki en yüksek seviyeye ulaştı. BTC’nin bilinirliği ve güvenilirliği arttıkça iş dünyasından spor dünyasına ve sanat dünyasına kadar çeşitli kesimlerden ünlü kişilerinde ilgisini çekmeye devam ediyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

ABD’li pop ikonu Mariah Carey bu ünlülerden biri. Carey, yakın tarihli bir İnstagram göderisinde Bitcoin’in benimsenmesini teşvik etti. Winkelvoss kardeşlerin kurucusu olduğu ünlü kripto borsası Gemini ile ortaklık kuran Carey, BTC’ye yatırım yapmak için tam bir Bitcoin almadığını ve Gemini’de 5 dolar gibi düşük bir fiyatla BTC’ye yatırım yapmaya başlamanın mümkün olduğunu söyledi. Carey’in sosyal paylaşım platformu İnstagram’da 10 milyondan fazla takipçisi bulunuyor.

bitcoin

Ayrıca, hayranları MARIAH referans kodunu kullanarak Gemini’de bir ticaret hesabı oluşturduysa 20 dolarlık BTC’nin sahibi olacak. Aynı zamanda Gemini kullanan Carey hayranları Gemini’de yaptıkları işlemlerde Black Girls Code’da bağış yapmış olacak.

Black Girls Code, Amerika Birleşir Devletleri’ndeki Afirika kökenli ABD’li kızlar için teknoloji eğitimi sağlamaya odaklanan, kar amacı gütmeyen bir kuruluş. Carey anlaşma ile hem Bitcoin’e açık destek verdi hem de sosyal sorumluluk projesine desteğini dile getirdi.

Bitcoin’in özellkle madencilik endüstrisinin Çin’den Amerika’ya doğru kayması neticesinde özellikle ABD’de benimsenme oranın arttığını gözlemliyoruz. Lider kripto para birimi artık daha fazla ilgi çekiyor. Özellikle kurumsal olarak benimsenmesinin de arttığı görülüyor. BTC yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 60,460 dolardan işlem görüyor.

Kripto para endüstrisinin toplam hacmi 2,5 trilyon dolar olurken Bitcoin’in bu pazardaki hakimiyet oranı %45,4. Bitcoin’i Ethereum takip ediyor. Ethereum’un hakimiyet oranı ise %18,9.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: