Ünlü sanatçıdan hayranlarına Bitcoin çağrısı!

Bitcoin fiyatı son bir satın alma fırsatı mı sunacak?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’e bir destekte dünyanın yakından tanıdığı ABD’li ünlü sanatçı Mariah Carey’den geldi. Detaylar haberimizde.

Ünlü sanatçıdan hayranlarına Bitcoin çağrısı!

Dünyanın yakından tanıdığı ünlü ses sanatçısı Mariah Carey, Bitcoin’e olan desteğini açıktan dile getirdi. Carey ayrıca ünlü kripto borsası Gemini ile ortaklık kurdu. Bitcoin, tüm zamanların rekorunu kırdığı hafta birçok ünlü simadan destek gördü.

Lider kripto para birimi hafta içi 66,900 dolar ile tarihindeki en yüksek seviyeye ulaştı. BTC’nin bilinirliği ve güvenilirliği arttıkça iş dünyasından spor dünyasına ve sanat dünyasına kadar çeşitli kesimlerden ünlü kişilerinde ilgisini çekmeye devam ediyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

ABD’li pop ikonu Mariah Carey bu ünlülerden biri. Carey, yakın tarihli bir İnstagram göderisinde Bitcoin’in benimsenmesini teşvik etti. Winkelvoss kardeşlerin kurucusu olduğu ünlü kripto borsası Gemini ile ortaklık kuran Carey, BTC’ye yatırım yapmak için tam bir Bitcoin almadığını ve Gemini’de 5 dolar gibi düşük bir fiyatla BTC’ye yatırım yapmaya başlamanın mümkün olduğunu söyledi. Carey’in sosyal paylaşım platformu İnstagram’da 10 milyondan fazla takipçisi bulunuyor.

bitcoin

Ayrıca, hayranları MARIAH referans kodunu kullanarak Gemini’de bir ticaret hesabı oluşturduysa 20 dolarlık BTC’nin sahibi olacak. Aynı zamanda Gemini kullanan Carey hayranları Gemini’de yaptıkları işlemlerde Black Girls Code’da bağış yapmış olacak.

Black Girls Code, Amerika Birleşir Devletleri’ndeki Afirika kökenli ABD’li kızlar için teknoloji eğitimi sağlamaya odaklanan, kar amacı gütmeyen bir kuruluş. Carey anlaşma ile hem Bitcoin’e açık destek verdi hem de sosyal sorumluluk projesine desteğini dile getirdi.


Bitcoin’in özellkle madencilik endüstrisinin Çin’den Amerika’ya doğru kayması neticesinde özellikle ABD’de benimsenme oranın arttığını gözlemliyoruz. Lider kripto para birimi artık daha fazla ilgi çekiyor. Özellikle kurumsal olarak benimsenmesinin de arttığı görülüyor. BTC yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 60,460 dolardan işlem görüyor.

Kripto para endüstrisinin toplam hacmi 2,5 trilyon dolar olurken Bitcoin’in bu pazardaki hakimiyet oranı %45,4. Bitcoin’i Ethereum takip ediyor. Ethereum’un hakimiyet oranı ise %18,9.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü sanatçıdan hayranlarına Bitcoin çağrısı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.