1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Yeni hafta gözler bu 3 kripto parada olacak!

Yeni hafta gözler bu 3 kripto parada olacak!

Yeni hafta gözler bu 3 kripto parada olacak!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarında rekorlarla dolu bir haftayı geride bırakıyoruz: Bitcoin, Ethereum, Shiba ve bir grup kripto para bu hafta tüm zamanların rekorunu kırdı. Yeni haftaya gözler bu 3 kripto para da olacak!


Yeni hafta gözler bu 3 kripto parada olacak!

Haftanın son günü Shiba gösterdiği performans ile göz doldurdu. Shiba 0.0000442 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Memecoin sınıflandırmasında yer alan Shiba performansının ardından dikkatler memecoin’lerin lideri konumunda olan Dogecoin’e çevrildi. Dogecoin’de Shiba gibi bir hamlenin gelip gelmeyeceği merak ediliyor.

Aşağıdaki grafikte Dogecoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. Dogecoin de Shiba gibi ünlü girişimci Elon Musk’un radarında olan bir kripto para. Geçtiğimiz Mayıs ayında Elon Musk’ın bir dizi tweet’inin ardından Doge 70 cent’i geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı.

dogecoin
Dogecoin fiyatları

Dogecoin’in son 90 günde gördüğü en yüksek rakam ise 35 cent oldu.

Yeni hafta yatırımcıların merakla takip edeceği diğer kripto para ise Binance borsasının kripto parası BNB token olacağa benziyor. Kripto paraların bu haftaki performanslarına haftalık bazda baktığımızda en çok değer kazanan kripto paranın %60 ile OKEx borsasının kripto parası OKB’nin olduğu gözleniyor.  Yine Huobi borsasının kripto parası Huobi token’da da ciddi değer artışı yaşandı. İki merkezi borsanın kripto parasındaki sıçrayışın ardından dünyanın en büyükleri arasında yer alan Binance borsasının kripto parasında da bir sıçrayış yaşanabilir. Aşağıdaki grafikte Binance Coin (BNB) fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Binance Coin
Binance Coin (BNB) fiyatları

Yazının kaleme alındığı saatte toplam piyasa değerine göre 3’üncü en değerli kripto para olan BNB, en yüksek değerini 10 Mayıs’ta 690 dolar ile gördü. Yazının kaleme alındığı saatte 470 dolar bandında işlem görüyor.

Yeni hafta dikkatlerin üzerinde olacak diğer kripto para ise DeFi tokenlarını temsilen Aave token da olacak. DeFi platformlarında kilitli tutulan mevduatlar bugün 105 milyar dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. DeFi platformları içerisinde en yüksek mevduat toplayan platform ise Aave platformu. Bu nedenle yeni hafta kripto para yatırımcıların radarında olacak diğer kripto para ise özelde Aave, genelde ise DeFi tokenları olacaktır. Aşağıdaki grafikte Aave fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. Aave en yüksek değerini 10 Mayıs’ta 666 dolar ile gördü!

Aave token
Aave Token fiyatları

Kaynak

İlgili!

DeFi (Merkezsiz Finans) nedir? DeFi projelerinin önemi nelerdir?