Loading...
btc
BTC
-0.43%
Bitcoin
65.379,79 USDT
eth
ETH
-1.52%
Ethereum
3.107,16 USDT
bch
BCH
-1.58%
Bitcoin Cash
517,38 USDT
xrp
XRP
-1.65%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-1.83%
Litecoin
78,27 USDT
bnb
BNB
-0.94%
Binance Coin
561,07 USDT
sol
SOL
-2.51%
Solana
147,46 USDT
avax
AVAX
-2.22%
Avalanche
36,44 USDT
ada
ADA
-1.87%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-2.23%
Poladot
6,70 USDT
doge
DOGE
-2.42%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-3.02%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ethereum ve Cardano’dan sonra IOTA’da da heyecan verici gelişme

defi varlıkları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

IOTA’da yaşanan yeni heyecan verici gelişme, bu blockchaini Ethereum ve Cardano seviyesine taşıyor. Öyle görünüyor ki IOTA geliştiricileri yeni bir çağa geçiyor.


Ethereum ve Cardano’dan sonra IOTA’da da heyecan verici gelişme

IOTA Vakfı, IOTA blockchain için yeni, ücretsiz, kolayca programlanabilir ve ölçeklenebilir akıllı sözleşmelerin beta testlerine başladı. Bu IOTA topluluğu için heyecan verici bir gelişme. Çünkü blockchainde daha önce akıllı sözleşme desteği yoktu. Aynı zamanda Cardano ve Ethereum akıllı sözleşmelerine potansiyel bir alternatif doğuyor.

Söz konusu akıllı sözleşmeler şu an IOTA 2.0 DevNet üzerinde denenebilir.

IOTA fiziksel cüzdanını duyurdu. IOTA, CClintt v1.0.0- beta sürümü üzerinde oluşturduğu yeni cüzdanın lasmanını sosyal medyadan yaptı.

İlgili – IOTA fiyat tahmini : 2021, 2022 ve 2025

Bu yeni özellik sonucu IOTA geliştiricileri, IOTA blockchain üzerinde akıllı sözleşmeler geliştirebilirler. Aynı zamanda bu kodları Ethereum blockchain üzerinde de kullanabilirler. Çünkü IOTA akıllı sözleşmeleri Ethereum Virtual Machine ve ERC-20 tokenler ile uyumlu olacak.

IOTA Vakfı CEO’su Dominic Schiener ise yeni ücretsiz akıllı sözleşmelerin, IOTA blockchaini bir Ethereum katili ya da rakibine dönüştürmeyeceğini söylüyor. Bunun yerine blockchain ve akıllı sözleşmelerin ana akım kullanımını kolaylaştırmaya yardımcı olacağını ifade ediyor. Şöyle diyor:

“Amacımız, Ethereum ile birlikte lider olmak ve geleceğimizin merkezsizleşmesini sağlamak. Genç endüstrimizi ana akım benimsemeye doğru ilerletmek ve tüm toplumların yararlanabileceği ücretsiz bir kamu malı olarak güven oluşturmak istiyoruz.”

IOTA Vakfı CEO’su, bu akıllı sözleşmeler ile merkezsiz protokoller çağına katkı yapacaklarını söylüyor.

Daha önce yaptığı açıklamada ise işlem ücretlerinin ekonomik modele gereksiz yük getirdiğini söylemişti. Özellikle akıllı sözleşmelerin kullanımı açısından. Dominic Schiener, IOTA akıllı sözleşmelerinin DeFi, Web3 ve NFT’ler için bir dönüm noktası olacağından da emin konuşuyor.

IOTA yetkilisi, IOTA akıllı sözleşmelerinin dünya finans, dijital kimlik ve veri yönetimi alanında blockchainin kullanımını genişleteceğini belirtiyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.