1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin ETF’den sonra sıra Ethereum ETF’de mi?

Bitcoin ETF’den sonra sıra Ethereum ETF’de mi?

Bitcoin ETF’den sonra sıra Ethereum ETF’de mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ETF’lerin onaylanması kripto para piyasaları için tam bir milat oldu. Bu gelişmeyi daha da öteye taşıyacak bir gelişme Ethereum ETF’ler olacaktır. Peki Ethereum ETF’ler onaylanır mı? Ethereum ETF’ler onaylanırsa ne olur?


Bitcoin ETF’den sonra sıra Ethereum ETF’de mi?

Bitcoin ETF’ler (Borsa Yatırım Fonu) ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylandı. Onayın ardından Bitcoin 20 Ekim 2021’de 66,930 doları görerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Bitcoin’in rekorunun ardından 1 gün sonra Ethereum 21 Ekim 2021’de 4,366 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı.

Bitcoin ve Ethereum arasında yukarda ifade edildiği gibi ilginç bir kader birliği var. SEC, Bitcoin fiyatlarındaki manipülasyonlara dikkat çekerek ancak future tabanlı ETF’leri onaylayabileceğini günler önce açıklamıştı. Bu açıklama Bitcoin ve kripto para yatırımcıları tarafından bir tüyo olarak değerlendirildi. Valkyrie future tabanlı Bitcoin ETF başvurusunda bulunan ilk şirket oldu ve doğal olarak Valkyrie’nin Bitcoin ETF’si de ilk onaylanan ETF oldu!

Zaten piyasa önceden Bitcoin ETF’lerin onaylanacağını tahmin ederek ETF onayını fiyatlamaya başlamıştı.

Bitcoin ETF’den sonra sıra Ethereum ETF’de mi?

SEC’in işarette bulunduğu Bitcoin future ürünleri Chicago Emtia Borsasında (CME) 2017 yılından beri listeleniyor. Bitcoin türev ürünleri ile eş zamanlı olarak Ethereum future ürünleri de CME’de listeleniyor.

Doğal olarak SEC’e yapılacak future tabanlı bir Ethereum ETF başvurusunun onaylanma ihtimali oldukça yüksek olacaktır.

SEC eski çalışanı ve ACA Group danışmanı Carlo di Florio, bir medya organına yaptığı açıklamada Ethereum future ürünlerinin de CME’de işlem gördüğünü belirtti. Ethereum ETF’lerin de Bitcoin ETF’ler gibi onaylanabileceğini ifade etti.

Sonuç olarak ilerleyen günlerde yatırım şirketlerinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) Ethereum ETF başvurusunda bulunması sürpriz olmayacaktır. Bitcoin ve Ethereum ETF’leri üretilmiş bir finansal ürün olarak düşünebiliriz. Finansal şirketler de kâr motivasyonu güden oluşumlardır. Bitcoin ETF’ler satıyorsa Ethereum ETF’ler neden satmasın. SEC, future tabanlı Bitcoin ETF’leri onaylıyorsa future tabanlı Ethereum ETF’leri neden onaylamasın!

Eğer SEC, Ethereum ETF’leri onaylarsa Ethereum fiyatları bu durumdan nasıl etkilenir?

Cevabı açık değil mi! Bitcoin nasıl etkilendiyse Ethereum fiyatları da öyle etkilenir!

Kaynak

İlgili!

Günün en çok konuşulan kavramı Bitcoin ETF’ler! Bitcoin ETF neden önemli?