1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Uzmandan kritik açıklama: SEC, Ripple davasında her taraftan ateş altında

Uzmandan kritik açıklama: SEC, Ripple davasında her taraftan ateş altında

Uzmandan kritik açıklama: SEC, Ripple davasında her taraftan ateş altında
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple – SEC davasında yaşanan yeni gelişmeler var. Kripto uzman da SEC’in artık her taraftan kuşatıldığını söylüyor. Yaşananların ayrıntılarına bakalım.


Uzmandan kritik açıklama: SEC, Ripple davasında her taraftan ateş altında

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple aleyhinde açtığı davaya iki taraf daha müdahil oluyor. Bu iti taraftan biri yatırım danışmanlığı firması Bulldog Investors’ta yönetici üye olan Phillip Goldstein. Diğeri ise Investor Choice Advocates Network (ICAN).

ICAN kendisini “sermaye piyasalarına giriş engellerini etkileyen emsal teşkil eden Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu meselelerinde danışmanlık almaya gücü yetmeyen tarafları temsil eden kâr amacı gütmeyen bir kamu yararına hukuk firması” olarak tanıtıyor.

İlgili – Ripple’ın 250 milyon dolarlık fonu için seçtiği NFT projeleri

Hem Goldstein hem de ICAN ikisi de davada aynı avukat tarafından temsil ediliyorlar. İkisi de mahkemeden Ripple davasına “amicus raporu” ismi verilen yasal belgeleri sunmak istiyor. Amicus raporu, aslında davanın tarafı olmayan konu uzmanı üçüncü tarafların mahkemeye görüş bildirmesine deniliyor.

Her ikisi de SEC’in dijital varlıkları düzenlemek için belirsiz bir terime güvendiğini savunuyor. Raporda şöyle deniliyor:

“SEC, ‘yatırım sözleşmesi’ termini çok esnek bir şekilde kullanarak tüm yatırımlara uygulayabileceğini düşünüyor. Ancak, ‘yatırım sözleşmesi’ teriminin yasal kaynağı olan Kongre, bu terimin, ‘genel olarak menkul kıymet olarak bilinen herhangi bir faiz veya araç’ ile ilgisi olmayan finansal işlemleri bu kapsamda değerlendirmek için olan bir terim gibi tanımlamak için vermedi.”

Bu iki taraf da aynı zamanda Kongre’nin henüz kripto paraları nasıl düzenleyeceği konusunda karar vermediğini ve 11 potansiyel yasa üzerinde çalışıldığını bildiriyor. Böylece bu alanda bir fikir birliği oluşana kadar SEC’in bu alanda bir yetkisinin olmadığı belirtiliyor.

İlgili – Ripple – SEC davasında yeni gelişme: Yargıçtan Ripple’ın istediği karar

Kripto düzenlemeleri uzmanı ve Ripple destekçisi Jeremy Hogan, son gelişmeler üzerine SEC’in her taraftan kuşatıldığını söylüyor.

Jeremy Hogan (@attorneyjeremy1) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Bu amici taraflar gerçekten SEC’i tüm açılardan vurmaya başladı.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: