1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple’ın 250 milyon dolarlık fonu için seçtiği NFT projeleri

Ripple’ın 250 milyon dolarlık fonu için seçtiği NFT projeleri

Ripple’ın 250 milyon dolarlık fonu için seçtiği NFT projeleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ödemeler ve kripto para şirketi Ripple, NFT ve Web3 alanında da çalışmalar yapıyor. Şimdi ikinci defa bu alanda seçtiği projeleri 250 milyon dolarlık fonun bir parçası yaptı.


Ripple’ın 250 milyon dolarlık fonu için seçtiği NFT projeleri

Ödemeler şirketi Ripple, “Creator Fund” ismini verdiği 250 milyon dolarlık geliştirme fonundan pay alabilecek ikinci grubu açıkladı. Söz konusu fon, XRP Ledger (XRPL) üzerinde non-fungible token (NFT) projeleri desteklemek için kuruldu.

San Francisco merkezli şirket, fondan faydalanmaya hak kazanan yeni grup geliştiricilerin, eğlence ve medya odaklı NFT projeleri geliştirenler olduklarını açıkladı. Söz konusu grubun içinde metaverse platformu 9LEVEL9 var. 9LEVEL9, konserler, konferanslar ve ödül programlarına sanal NFT biletleri satıyor.

Ripple’ın fonundan yararlanabilecek diğer projeler şöyle: Japon metaverse müzik şovu Anife, spor merkezli NFT ajansı Capital Block, NFT avatar tasarım aracı Cross-Metaverse Avatarları, NFT pazar yeri NFT Master, fikri mülkiyet prodüksiyon şirketi SYFR Projects ve NFT sahiplerinin kripto alanındaki önde gelen kişiliklerle özel röportajlara erişmesine izin veren ThinkingCrypto projesi.

İlgili – Ripple da Ethereum’a özendi: XRP’ye ETH özellikleri geliyor

Ripple

Ripple, “Creator Fund” ismini verdiği bu fonu Eylül 2021’de başlatmıştı. Amacı ise XRP Ledger’de NFT’ler için kullanım senaryoları üzerinde çalışan içerik oluşturuculara finansal, yaratıcı ve teknik destek sağlamak.

Üst düzey Ripple yetkilisi olan Markus Infanger ise şöyle diyor:

“Web3 teknolojisi, içerik oluşturuculara güç vererek buradaki ekonomiyi dönüştürmeye devam ediyor. Sanat topluluğuyla NFT’lerde gerçek fayda gördük. Kitleleriyle doğrudan ilişki kurmanın ve yeni içerik dağıtım kanalları sunmanın bir yolu olarak eğlence ve medya endüstrisinde muazzam bir büyüme görmemiz şaşırtıcı değil.”

Ripple’ın bu fonundan pay almayı hak eden ilk web3 ve NFT projesi grubu Mart ayında açıklanmıştı.

İlgili – Ripple – SEC davasında yeni gelişme: Yargıçtan Ripple’ın istediği karar

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: