Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) için fiyat tahminleri

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, Ethereum, Ripple: Kripto piyasaları kırmızıya boyamaya devam ediyor. Bitcoin fiyatı, 30 günlük EMA’da reddedildikten sonra düşmeye devam ediyor. Ethereum fiyatı, büyük kriptonun izini takip ediyor ve 1.440 ila 1.1280 $ aralığının alt sınırına doğru ilerliyor. Ripple fiyatı, 0,464 dolarlık destek seviyesini bir direnç bariyerine çevirmeye tehlikeli bir şekilde yaklaşıyor.

Bitcoin (BTC), fiyat tahmini

Bitcoin fiyatı, 18 Ekim’de satışa başladığından bu yana herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermedi. BTC istikrarlı bir destek seviyesi bulana kadar bu eğilimin devam etme olasılığı yüksek. Bu gerçekleşene kadar yatırımcılar Ethereum, Ripple ve diğer altcoinlerin de ağırlık kaybettiğini görmeye açık olmalı. Bitcoin fiyatı, volatilitede büyük bir artış gördü ve bu da onu 17.917 dolara iten bir testere ile sonuçlandı. Ancak satın alma baskısındaki bir artış, nihai bir toparlanmaya ve 19.951 dolarda yerel bir zirve oluşturan sıçramaya neden oldu.

ETHEREUM

Son iki gün içinde, Bitcoin fiyatı, orta noktayı 18.934 dolarda yeniden test edebilecek olan geri çekilmeye başladı. Piyasa katılımcıları, bir geri tepme riskinin de olduğunun farkındayken, 18.517 $’da %70.5 Fibonacci geri çekilme seviyesine aşağı bir hareket bekleyebilirler. Yukarıda belirtilen seviyelerde bir sıçrama olması durumunda iki büyük engel ortaya çıkar: 30 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) 19,503 dolarda ve direnç alanı, 20.306 dolardan 20.737 dolara kadar çıkıyor.
17.593$’ın altına yakın bir günlük mum çubuğu, ‘sıçrama’ tezini geçersiz kılacaktır ve potansiyel olarak 17.000$ psikolojik seviyesine bir satışı tetikleyecektir.

Ethereum fiyatı konsolide olmaya devam ediyor

Ethereum fiyatı 18 Eylül’den bu yana 1.440 dolar ile 1.280 dolar arasında kaldı ve herhangi bir kırılma belirtisi göstermiyor. Bu aralıklı hareketin çoğunluğu için, ETH alt limite yakın işlem gördü ve Bitcoin fiyatı kanamasını dağlamıyorsa bozulma riskiyle karşı karşıya. Oradan, 21 Eylül’ün düşük seviyesi 1.220 dolardan yeniden test edilmesi mümkün olabilir, ancak bu hareketin ardından 1.280 doların üzerinde hızlı bir toparlanma olursa, piyasa yapıcıların bakış açısından manipülasyon olabilir.

Durum buysa, piyasa katılımcıları Ethereum fiyatının toparlanmaya devam etmesini ve potansiyel olarak 1.440 dolarlık engeli yeniden test etmesini bekleyebilir. Devam eden konsolidasyondan bağımsız olarak, Ethereum fiyatı 1.200 $ destek seviyesinin altına yakın bir günlük mum çubuğu üretirse, yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Bu gelişme, ETH’nin 1.080 dolar ve 1.000 dolar destek seviyelerine düştüğünü görebilir.

bitcoin

Bükülme noktasında dalgalanma fiyatı

Ripple fiyatı, yükseliş piyasası yapısını kırmaya ürkütücü bir şekilde yakın. 0,464 ila 0,331 ABD Doları aralığındaki destek sınırının bir dökümü, ayıların planına bir kuyruk rüzgarı ekleyecektir. Bu gelişme, XRP fiyatının 0,381 ila 0,433 ABD Doları talep bölgesini yeniden test ettiğini görebilir. Yukarıda belirtilen aralığın orta noktasında 0,397 ABD doları seviyesindeki birleşmenin yeniden test edilmesi, büyük olasılıkla satış baskısını emecek, ancak aynı zamanda yükseliş piyasası yapısını da bozacaktır.


Bu birleşme devam ettiği sürece, Ripple fiyatının bir toparlanma sıçramasını tetikleme ve 0,561 ila 0,596 dolar direnç alanını yeniden test etme ihtimali vardır. Öte yandan, Ripple fiyatı 0,381 ila 0,433 ABD Doları talep bölgesinin alt sınırını aşarsa, yükseliş tezini geçersiz kılar ve 0,331 ABD doları destek seviyesini yeniden test etmek için bir düzeltmeyi katalize eder.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) için fiyat tahminleri
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.