1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple – SEC davasında yeni gelişme: Yargıçtan Ripple’ın istediği karar

Ripple – SEC davasında yeni gelişme: Yargıçtan Ripple’ın istediği karar

Ripple – SEC davasında yeni gelişme: Yargıçtan Ripple’ın istediği karar
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektörünün en önemli yasal süreci olan Ripple – SEC davasında yeni bir gelişme yaşandı. Öyle görünüyor ki yargıç Ripple’ın istediği izinleri verdi. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Ripple – SEC davasında yeni gelişme: Yargıçtan Ripple’a izin çıktı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kripto para ve blockchain şirketi Ripple aleyhinde Aralık 2020’de açtığı davada yeni bir gelişme var. Öyle görünüyor ki iki şirket daha davaya müdahil olacak.

ABD Bölge Yargıcı Analisa Torres, Pazartesi günü yeni bir kararla TapJets ve I-Remit şirketlerinin, davaya rapor sunmasına izin verdi. TapJets, kendisinin özel jet uçuşlarının Uber’i olarak tanımlıyor. I-Remit ise bir sınır ötesi ödemeler şirketi. Her ikisi de davada Ripple Labs’e destek olarak “amicus curiae” olarak sürece katılacaklar.

“Amicus curiae”, mahkemenin dostları anlamında kullanılan bir hukuk terimi. Amicus curiae, davadaki konularla ilgili olarak bilgi, uzmanlık veya iç görü sunarak mahkemeye yardımcı olan ancak davanın tarafı olmayan kişi ve kuruluşlara deniliyor. Bu kişi ve kuruluşlar “amicus raporu” adıyla mahkemeye raporlar sunabiliyor.

İlgili – Boğa trende sahip Ripple (XRP) fiyatı 2023’te 4 dolar olur mu?

XRP

Şimdi Ripple – SEC davasına katılma kararı onaylanan her iki şirket de XRP ödemelerinin nasıl işleri için kritik öneme sahip olduğunu bildiriyor.

SEC ise her iki şirkete de “amici” statüsü verilmesine karşı çıkıyordu. Gerekçe olarak ise bu şirketlerin yaptığı girişimlerin uygunsuz olduğunu savunuyor.

İlgili – Durgun piyasada balinaların ilgi gösterdiği 2 altcoin

Söz konusu iki şirketin de ilgili raporlarını 14 Ekim’de mahkemeye sunması bekleniyor. XRP’yi destekleyen avukat John Deaton ise yargıcın söz konusu kararını övgüyle karşıladı. Şöyle diyor:

“Muhteşem haber. Yargıç tüm bilgileri karşısında görmek istiyor. Tek istediğimiz gerçekler.”

SEC, Aralık 2020’de Ripple ve üst düzey yöneticileri aleyhinde dava açmıştı. ABD’nin düzenleyici kurumu, Ripple’ın kayıt dışı menkul kıymet satmakla suçluyor.

Kaynak

Etiketler: