1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ünlü milyarder Visa ve Mastercard hisselerini sattı! Bakın parayı nereye yatırdı

Ünlü milyarder Visa ve Mastercard hisselerini sattı! Bakın parayı nereye yatırdı

Ünlü milyarder Visa ve Mastercard hisselerini sattı! Bakın parayı nereye yatırdı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü milyarder Warren Buffett’in yatırım şirketi Berkshire Hathaway, Visa ve Mastercard hisslerini sattı. Şirketin yeni yatırımları ve detayları haberimizde.

Ünlü milyarder Visa ve Mastercard hisselerini sattı! Bakın parayı nereye yatırdı

Dünyanın önde gelen yatırım şirketlerinden biri olan Berkshire Hathaway, son yaptığı hamle ile dikkatleri üzerine çekti. Warren Buffet’in sahibi olduğu ünlü şirket Visa ve Mastercard’da bulunan hisselerinin bir kısmını sattı.

14 Şubat’ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir başvuruya göre, Buffett’ın holding şirketi Mastercard ve Visa’dan sırasıyla 1,3 milyar ABD doları ve 1,8 milyar ABD doları değerindeki hisselerini elden çıkardı.

Berkshire Hathaway, bunu yerine Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) gibi ürünler piyasaya süren Latin Amerika’nın en büyük teknoloji bankası Nubank’a yatırım yaptı. Nubank’ın Berlin, Almanya, Buenos Aires, Arjantin’de mühendislik ofisleri ve Mexico City’te ofisi bulunmaktadır. Warren Buffet, 2018 yılında kripto para birimlerine ağır bir şekilde eleştirmişti.

İlgili: Bitcoin ETF nedir?

Berkshire Hathaway, geçen yıl Nubank’ın ana şirketi Nu Pagamentos SA’ya da halka arz aşamasında 500 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıklamıştı. Şirketin şimdiki yatırımı ise 1 milyar dolar.Coingecko, Bitcoin’in son günlerde yükselişe geçmesinin nedenlerinden birinin de Berkshire Hathaway’ın Bitcoin’e yatırımları ile bilinen Nubank’ın hisselerini almasının olduğunu belirtti. Lider kripto para birimi uzun bir aranın ardından 44,000 doların üzerine sıçramıştı. Bugün yaşadığı küçük geri çekilme ile bu direnç noktasının altına çekildi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 43,627 dolardan işlem görüyor. BTC’nin şuandaki toplam piyasa değeri 827 milyar dolar. Kripto para, son 24 saat içerisinde %0,73 değer kaybetti. Kripto piyasasının toplam hacmi ise gelişmelerin ve piyasanın genel yükselişinin ardından 1,9 trilyon dolara çıktı.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

visa ve mastercard Ünlü milyarder Visa ve Mastercard hisselerini sattı! Bakın parayı nereye yatırdı

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak