1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü CEO’dan Ethereum uyarısı! Dip alımı zamanını da açıkladı

Ünlü CEO’dan Ethereum uyarısı! Dip alımı zamanını da açıkladı

Ünlü CEO’dan Ethereum uyarısı! Dip alımı zamanını da açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BitMEX kurucusu Arthur Hayes, traderlerin Ethereum konusunda hazırlıklı olması gerektiğine inanıyor. Ona göre önümüzdeki haftalarda burada sürprizler olabilir. Aynı zamanda dip alımı konusunda da önemli açıklaması var.


Ünlü CEO’dan Ethereum dip alımı açıklaması: Ne zaman olacağını da söyledi!

Kripto para borsası BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, Ethereum (ETH) fiyatının önümüzdeki haftalarda düzeltme yapacağını söylüyor. Hem de yaklaşan önemli güncellemeye rağmen.

Hayes, bir blog yayını üzerinden Ethereum’u değerlendirdi. Ona göre eğer Merge başarısız olursa, lider akıllı sözleşme platformunun kripto parası ETH’nin fiyatı keskin bir düşüş yaşayabilir. Hayes şöyle açıklıyor:

“Eğer Merge başarısız olursa, dump çok hızlı ve şiddetli olacak. Özellikle de piyasanın yüksek beklentileri ve gerçek hedefler göz önüne alındığında.

Bundan dolayı fiyat ve paranın deflasyon miktarı arasında negatif yönlü bir ilişki olacak. Ya da başka bir deyişle, fiyat ile paranın enflasyon miktarı arasında pozitif yönlü bir ilişki olacak. Bu nedenle, böyle bir senaryoda, yatırımcılar ya short pozisyona geçerek ya da ETH’ye sahip olmamayı seçeceğine inanıyorum.

Ethereum ağının en uzun süre çalışan merkezsiz ağ olması bakımından burada fiyat ile olan ilişkinin bir temeli olduğunu söyleyebiliriz. ETH, Merge olmadan bile çok büyük bir piyasa değerine ulaşan bir kripto para. En popüler DApp’ler (merkezsiz uygulamalar) Ethereum kullanılarak oluşturulur ve Ethereum ayrıca herhangi bir katman-1 chainde en fazla sayıda geliştiriciye sahip proje.”

İlgili – Ethereum fiyat düzeltmesi 1,800 dolardan geri döner mi? Güncel ETH teknik analizi

Ethereum için en kötü senaryo

Güncel Ethereum teknik analizi: ETH fiyatı ne olur?

ETH/USD günlük grafik Kaynak: TradingView

Hayes, Ethereum için en kötü senaryoda bile ETH fiyatının 800 dolar – 1,000 dolar aralığının altına düşüş beklemediğini de söylüyor. Zaten bu yıl Mayıs – Temmuz çöküşleri sırasında düşüşlerin 900 dolar civarında son bulduğunu da hatırlatalım. Hayes’in bahsettiği dip alımı fırsatı da yine bu bölgede olabilir.

ETH şu an 1,847 dolardan işlem görüyor. Dünyanın en büyük ikinci kripto parası ETH’nin piyasa değeri ise son 24 saatte yüzde 3 oranında düştü.

Son olarak Ethereum için en önemli tarihi olay olan ETH 2.0’a geçişin 15 Eylül’de olması planlanıyor.

İlgili – Bitcoin ve Ethereum fiyatlarına yeni güç: Yükseliş devam eder mi?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: