1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano’nun Vasil Hardforku’nda en son gelişmeler

Cardano’nun Vasil Hardforku’nda en son gelişmeler

Cardano’nun Vasil Hardforku’nda en son gelişmeler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano merakla beklenen Vasil entegrasyonunu hızlandırmak için yeni duyurular yayınladı. Cardano’nun yaklaşmakta olan Vasil entegrasyonunu basitleştirmek  çabalar devam ediyor.

Cardano Vasil Hardforku’nda yeni gelişme

Cardano son güncellemesine dair yeni Github verileri paylaştı. Buna ek olarak yaklaşmakta olan Vasil protokol yükseltmesini destekleyen yeni Cardano Rosetta 1.8.0 yayınlandı. Geliştirici notlarında belirtildiği gibi, ”Dockerfile, en son Vasil düğümü 1.35.3’ü ve yeni yayınlanan Cardano DB sync v13.0.4’ü bir araya getiriyor.”

Cardano Rosetta, Cardano ile entegrasyon sürecini basitleştiren hem bir özellik hem de bir dizi araçtan oluşuyor. Rosetta’nın amacı, genel amaçlı bir entegrasyon çerçevesi olarak hizmet vererek entegrasyon sürecini daha kolay, daha hızlı ve daha güvenilir hale getirmek olarak açıklandı.

Rosetta ile entegre olmanın mantığı, bir arayüzü benimseyen tüm blok zincirlerinin onunla tek bir arayüz üzerinden sorunsuz bir şekilde iletişim kurabilmesi. Bu özellikle borsalardaki işlemler için yararlı olacak. Cardano zinciriyle etkileşime girebilmek ve özellikle değiş tokuşlar çok daha hızlı ve kolay olacak. IOG, ana ağ güncellemesini tetikleyecek göstergelerden birinin en az 25 borsanın yükseltilmekte olduğunu belirttiğinden, en son sürüm çok önemli.

Vasil Hardfork lansmanını tetikleyen faktörler

Geçen hafta, IOG, Vasil ağında ve yeni ön üretim ortamında kullanılmak üzere yeni bir düğüm sürümünün (1.35.3) yayınlandığını bildirdi. Önemli bir yeni sorun ortaya çıkmazsa, yeni düğümün ana ağdaki Vasil güncellemesini tetikleyen node olabileceğini söyleniyor.

Yayınlanan açıklamada, yükseltmenin ana ağ dağıtımını zamanlamak için kullanılacak üç temel değişken tanımlandı. Öncelikle, son Vasil düğümü adayının ana ağ bloklarının %75’ini üretmesi gerektiği vurgulandı. Ana ağ yükseltmesinden önce, mevcut likiditenin çoğunluğunu temsil eden yaklaşık 25 borsaya dahil edilmelidir denildi. Ardından, Cardano tabanlı en iyi merkezi olmayan uygulamaların da düğüm sürümü 1.35.3’e yükseltilmesi gerektiği vurgulandı. IOG’ye göre, Vasil yükseltmesi şimdiye kadar üstlendiği en iddialı çalışma programı. Bu nedenle yükseltmeyi yönetirken güvenlik ve şeffaflık en önemli önceliklerini oluşturuyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: