1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü analisttin Ethereum yükseliş beklentisi ve dikkat çektiği önemli ABD verisi

Ünlü analisttin Ethereum yükseliş beklentisi ve dikkat çektiği önemli ABD verisi

Ünlü analisttin Ethereum yükseliş beklentisi ve dikkat çektiği önemli ABD verisi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü analist ve kripto trader, Ethereum’da Merge yaklaşırken önemli bir ralli beklediğini açıklıyor. Ancak diğer yandan birkaç gün içinde açıklanacak önemli ABD ekonomi verisinin de dikkatle izlenmesi gerektiğini belirtiyor. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Ünlü analisttin Ethereum yükseliş beklentisi ve dikkat çektiği önemli ABD verisi

Ekonomist ve kripto trader Alex Kruger, Ethereum (ETH) fiyatının proof of stake konsensüs mekanizmasına geçişi sağlayacak güncelleme ile ralli yapabileceğini düşünüyor.

Kruger, Twitter’de 145,500 takipçisi ile ETH değerlendirmesini paylaştı. Analist, özellikle 13 Eylül’de açıklanması beklenen bir sonraki ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) göstergesine dikkat çekiyor. Birkaç gün sonra açıklanacak veriler, Ağustos enflasyon rakamları ölçüyor. Kruger’e göre bu veriler kısa vadede riskli varlıklara güç sağlayacak.

Sonuç olarak, Kruger Ethereum’un da bu verilerden etkilenerek mevcut seviyelerden yüzde 30’luk bir ralli yapabileceğini düşünüyor. Şöyle açıklıyor:

“Merge dikkate alınarak yapılan trader işlemlerinde muhtemelen olayın yaşanacağı güne kadar long olmak isteyeceğim. Stop’lar ise tam da Ağustos dip seviyesinin üzerinde ve yükselişler de 1,700 doları kırarsa 1,800 dolar ve 2,100 dolar seviyelerine varır. Tek istisna, gelecek hafta açıklanacak TÜFE riskli varlıklara bir haftalık bir güç daha verecek.”

İlgili – Ethereum fiyatında 1,700 dolar direncini kırma girişimi: Güncel ETH teknik analizi

Güncel Ethereum teknik analizi: ETH fiyatı ne olur?

Ethereum şu an 1,635 dolardan işlem görüyor.

Genel olarak kripto boğa rallisini tetiklemek için hisse senetleri piyasasında da bir ralli olmasını gerektiğini düşünüyor analist. Kruger buna rağmen, Ethereum’un proof of stake konsensüs mekanizmasına geçişten sonra performans olarak Bitcoin (BTC) fiyatını geride bırakabileceğini belirtiyor. Şöyle açıklıyor:

“Temel olarak Merge ETH’nin cazibesini de iyileştirecek. Çünkü daha düşük bir enerji tüketimine sahip olacak. Daha da önemlisi token yapılanmasını. Bundan dolayı uzun vadede BTC ile kıyaslandığında daha iyi bir performansa sahip olması mantıklı.

Böyle bir ortamda ralli başlatması yüksek ihtimal olsa da tek başına boğa koşusu için yeterli olmaz. Boğa piyasası için hisse senetlerinin de ralliye başlaması gerekiyor.”

İlgili – Bitcoin balinaları borsaları BTC ile doldurdu: Şimdi ne olacak?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: