1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple CBDC ile ilgili büyük duyuruya hazırlanıyor!

Ripple CBDC ile ilgili büyük duyuruya hazırlanıyor!

Ripple CBDC ile ilgili büyük duyuruya hazırlanıyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain tabanlı ödeme şirketi Ripple, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ile ilgili yeni duyurular yapmaya hazırlanıyor!

Ripple CBDC çalışmaları tam gaz devam!

Çoğunlukla XRP ile ilgilenen kripto analisti CryptoEri’ye göre, Ripple’ın CBDC ve küresel ortaklık çalışmalarını yürüten kıdemli danışmanı Antony Welfare, San Francisco merkezli firmanın üzerinde çalıştığı birkaç proje ile ilgili bir duyuru yapacak.

Ripple CBCD ile ilgili büyük duyuruya hazırlanıyor!

“Daha fazla Ripple CBDC duyurusundan haberdar olmak istiyorsanız, önümüzdeki birkaç hafta içinde beni takip etmeyi unutmayın.”

“Ripple, örneğin, NFT’ler, CBDC’ler ile –geliştiricilerin ve işletmelerin kripto ekosisteminde yerlerini alabilmeleri ve bu dünya için hazırlanmalarına katkı sunmaya devam ediyor. Ayrıca Ripple’ın halen devam eden Butan Kraliyet Para Otoritesi (RMA) ve Palau Cumhuriyeti’nin de içinde bulunduğu birkaç pilot CBDC çalışması var.”

 

İlginizi çekebilir:

Dikkat! Ripple (XRP) için bu seviyeler belirleyici olacak

Güncel Ripple fiyat tahminleri 2022-2025

 

Koinmedya olarak daha önce, Ripple’ın 2021 yılı içerisinde merkez bankalarının XRP Ledger (XRPL) üzerinde stabil coin çıkarabilmeleri için harekete geçtiğini ve CBDC Private Ledger olarak adlandırdığı özellikle de merkez bankalarının kullanımına sunduğu XRP Ledger’i daha da geliştirdiğini duyurmuştuk.

Açık kaynaklı sürüm olan XRP Ledger’da olduğu gibi, CBDC Private Ledger ağında da farklı para birimleri arasında köprü oluşturmak için kullanılan XRP gibi dijital varlıklar çıkarabilir. Ayrıca şirket, ödemeleri kolaylaştırabileceğini ve potansiyel olarak saniyede “yüz binlerce” işlemi idare edebileceğini iddia ediyor.

Ayrıca konuyla alakalı olarak, geçtiğimiz haziran ayı içinde yeni bir gelişme oldu ve üst düzey bir Ripple yetkilisinin The Paypers’a verdiği bir röportajda Ripple’ın halen devam eden birkaç pilot uygulama ile merkez bankalarına yönelik CBDC çözümleri üzerinde çalıştığını söyledi.

Bu arada kurumsal blok zinciri teknoloji uzmanı olan Welfare de Ripple’ın CBDC’ye yönelik çözümünün, 10 yıl boyunca 70 milyondan fazla blok işleyen merkezsiz XRP Ledger’a (XRPL) dayandığını söyledi.

Welfare ayrıca Ripple’ın ABD tarafından yürütülen ve CBDC için gerekli teknik tasarımları keşfetmeyi amaçlayan Digital Dollar Projesine de katıldığını ifade etti.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.