1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Dikkat! Ripple (XRP) için bu seviyeler belirleyici olacak

Dikkat! Ripple (XRP) için bu seviyeler belirleyici olacak

Dikkat! Ripple (XRP) için bu seviyeler belirleyici olacak
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası Avrupa’da yaşanan enerji gerginliğinden etkilendi. Ripple (XRP) için yatırımcıların bu seviyelere dikkat etmesi gerekiyor. Detaylar ve Ripple (XRP) teknik verileri yazımızda.

Dikkat! Ripple (XRP) için bu seviyeler belirleyici olacak

Avrupa’da Rusya ile yaşanan enerji tedariki gerilimi devam ediyor. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrasında gerilen hava son günlerde büyük bir restleşmeye sahne oluyor.

Ripple (XRP) fiyat hareketi, jeopolitik sorunların yeniden alevlenmesi ve Avrupa’da enerji sorunlarının kaynama noktasına ulaşmasıyla son 24 saat içerisinde % değer kaybetti.  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan’a karşı bir askeri müdahale olasılığı hakkında sert sözler söylemesi ve Putin’in Avrupa’ya gaz ve petrol tedarikini tamamen kesme imasında bulunması piyasalardaki baskıyı artırdı.

İlgili: Ripple (XRP) nedir, geleceği nasıl?

Piyasaların nakite dönmesiyle birlikte kripto para piyasasının da son iki gündür kırmızı bir tablo ile karşı karşıya kaldığını belirtelim.

Asya piyasalarının açılması ile %2,5 değer kaybeden XRP, Avrupa’da piyasaların açılmasıyla bir rahatlama görse de boğaların gücü kırılmış gözüküyor. Bu nedenle XRP fiyatı, 0,3182 dolarlık boğa desteği bu sabah kırıldığı için daha büyük kayıplar verme riskiyle karşı karşıya.

İlgili: Ripple (XRP) fiyat tahmini

XRP fiyatı şimdi boğaların satın almak isteyeceği en yakın destek seviyesini arayacak. Bu seviye 0,3043 dolar civarında görünüyor. ABD piyasalarında düşüş devam ederse bu seviye test edilebilir. 0,3043 doların altındaki sonraki destek noktası ise 0,29 dolar seviyesinde.

ripple

Alternatif olarak, Yunanistan ve Türkiye arasında diplomatik görüşmeler devam ederken, Avrupa enerji sorunlarını çözmeye çalışırken piyasalar bu olumsuz gündemden kurtulabilirse görünüm tersine dönebilir. Burada ise kritik seviye 0,33 dolar. Ripple bu direnç noktasının üzerinde kararlı bir şekilde kalabilirse bir alım baskısı ile fiyat daha yukarılara çıkabilir.

Ripple (XRP) yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 0,3237 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: