Dikkat! Ripple (XRP) için bu seviyeler belirleyici olacak

ripple
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası Avrupa’da yaşanan enerji gerginliğinden etkilendi. Ripple (XRP) için yatırımcıların bu seviyelere dikkat etmesi gerekiyor. Detaylar ve Ripple (XRP) teknik verileri yazımızda.

Dikkat! Ripple (XRP) için bu seviyeler belirleyici olacak

Avrupa’da Rusya ile yaşanan enerji tedariki gerilimi devam ediyor. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrasında gerilen hava son günlerde büyük bir restleşmeye sahne oluyor.

Ripple (XRP) fiyat hareketi, jeopolitik sorunların yeniden alevlenmesi ve Avrupa’da enerji sorunlarının kaynama noktasına ulaşmasıyla son 24 saat içerisinde % değer kaybetti.  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan’a karşı bir askeri müdahale olasılığı hakkında sert sözler söylemesi ve Putin’in Avrupa’ya gaz ve petrol tedarikini tamamen kesme imasında bulunması piyasalardaki baskıyı artırdı.

İlgili: Ripple (XRP) nedir, geleceği nasıl?

Piyasaların nakite dönmesiyle birlikte kripto para piyasasının da son iki gündür kırmızı bir tablo ile karşı karşıya kaldığını belirtelim.

Asya piyasalarının açılması ile %2,5 değer kaybeden XRP, Avrupa’da piyasaların açılmasıyla bir rahatlama görse de boğaların gücü kırılmış gözüküyor. Bu nedenle XRP fiyatı, 0,3182 dolarlık boğa desteği bu sabah kırıldığı için daha büyük kayıplar verme riskiyle karşı karşıya.

İlgili: Ripple (XRP) fiyat tahmini

XRP fiyatı şimdi boğaların satın almak isteyeceği en yakın destek seviyesini arayacak. Bu seviye 0,3043 dolar civarında görünüyor. ABD piyasalarında düşüş devam ederse bu seviye test edilebilir. 0,3043 doların altındaki sonraki destek noktası ise 0,29 dolar seviyesinde.


ripple

Alternatif olarak, Yunanistan ve Türkiye arasında diplomatik görüşmeler devam ederken, Avrupa enerji sorunlarını çözmeye çalışırken piyasalar bu olumsuz gündemden kurtulabilirse görünüm tersine dönebilir. Burada ise kritik seviye 0,33 dolar. Ripple bu direnç noktasının üzerinde kararlı bir şekilde kalabilirse bir alım baskısı ile fiyat daha yukarılara çıkabilir.

Ripple (XRP) yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 0,3237 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Dikkat! Ripple (XRP) için bu seviyeler belirleyici olacak
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.