1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü analistten Ripple (XRP) fiyatı için uyarı!

Ünlü analistten Ripple (XRP) fiyatı için uyarı!

Ünlü analistten Ripple (XRP) fiyatı için uyarı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto para analisti, Ripple (XRP) fiyatındaki kısa vadeli ralliye rağmen önemli bir uyarı sinyali olduğunu söylüyor. Analistin dikkat çektiği indikatör ve açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Ünlü analistten Ripple (XRP) fiyatı için uyarı!

Ripple (XRP) fiyatı 0,35 dolar bölgesinde günlerce devam konsolidasyondan sonra kısa vadeli bir ralli yaşıyor. Bu fiyat hareketleri ise Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden davanın gölgesinde kaydediliyor. Topluluk ise merakla bu davanın sonucunu bekliyor.

XRP fiyatında kısa vadeli bir ralli olduğunu söyledik. Ancak kripto para analisti Ali Martinez bir konuda uyarıyor. Ona göre TD (Tom Demark) Sequential indikatörüne odaklanan grafiğine göre XRP için “satış sinyali” var.

İlgili – Ripple – SEC davasında yaklaşan 5 önemli tarih

Uzman analist Ali Martinez, kendi 27 Aralık tarihli XRP teknik analizini paylaşıyor. Buna göre yatırımcılar XRP’de ayı bir formasyonun oluşmasını beklemeli. Bundan dolayı Ripple fiyatında muhtemel bir düzeltme beklentisi var. Yani mevcut kısa vadeli yükselişten sonra düşüş gelebilir.

Analist şöyle diyor:

“TD Sequential indikatörü XRP dört saat grafiğinde satış sinyali veriyor. RSI’da ise ayı sapması oluşmaya başladı. Bu ayı formasyon sonucu XRP’de bir ile dört mum arasında bir düzeltme beklenebilir.”

Ünlü analistten Ripple (XRP) fiyatı için uyarı!

XRP mum grafiği Kaynak: TradingView

TD Sequential indikatörü, ilgili varlığın kesin bir trend bitme ve fiyatın ters yöne doğru gitme durumunu vurgulayan bir metrik.

XRP fiyatı için nihai hedef şimdi 0,50 dolar görünüyor. Bundan sonra kısa vadede yaşanacak fiyat hareketleri önemli. Kripto para piyasası genelindeki durum ise bu seviyeye doğru olan bir önceki momentumu yarıda kesmişti.

İlgili – Ethereum fiyatı kritik direnci aşmaya çalıştı ama… Güncel ETH teknik analizi

Tabii XRP fiyatını etkileyen en önemli olay devam eden Ripple – SEC davası. Dava sona yaklaşıyor. Bundan dolayı XRP topluluğunun merakı artıyor.

SEC, Aralık 2020’de Ripple ve üst düzey yöneticilerine dava açmıştı. Burada Ripple’ı yasa dışı menkul kıymet yani XRP satmakla suçluyor.

İlgili – İşte, Ripple – SEC davasını sonuçlanabileceği tarih

Kaynak

Etiketler: