İşte, Ripple – SEC davasını sonuçlanabileceği tarih

FTX
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple CEO’su Brad Garlinghous, Ripple ile SEC arasındaki mahkeme sürecinin biteceği tarih ile ilgili konuştu. Aynı zamanda, hakimin de bu davanın sadece Ripple’ın değil, aynı zamanda tüm kripto para piyasasını etkilebileceğinin farkına vardığını da kaydediyor.


İşte, Ripple – SEC davasını sonuçlanabileceği tarih

Uzun süredir devam eden dağıtılmış defter teknolojisi şirketi Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasında devam eden mahkeme sürecinin ne zaman biteceği en çok merak edilen konulardan biri. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a göre, dava bitmeye çok yakın.

Brad Garlinghouse, mahkeme sürecinde yaşanan ilerlemelere dikkat çekiyor. CNBC’ye konuşan Ripple CEO’su, “yavaş devam eden mahkeme sürecine” rağmen ilerleme kaydettiklerini belirtti. Ayrıca Ripple – SEC davasının 2022 yılında sonuçlanacağını da tahmin ediyor. Garlinghouse şöyle diyor:

“Açık olarak, hakimin çok iyi sorular sorduğunu görüyoruz. Hakim de şunun farkına vardı. Bu sadece Ripple’ı etkilemeyecek. Daha geniş çaplı etkileri olacak.”

İlgili – En güncel Ripple fiyat tahminleri 2021-2025

Uzmanlardan en güncel Ripple yorumları ve analizleri

Geçtiğimiz yıl SEC, Ripple aleyhinde dava açmıştı. ABD’li düzenleyici kurum, Ripple’ı 2013 yılından bu yana XRP şeklinde lisanssız tahvil satmakla suçluyor. Ripple ise bu suçlamaları kabul etmiyor. Ripple yetkilileri, XRP’nin bir tahvil olarak değerlendirilmemesi gerektiğini savunuyor.

SEC ise Ripple’ın XRP’nin tahvil olabileceğini bildiğini iddia ediyor. SEC’e göre, daha token satışı yapılmadan Ripple’ın yasal temsilcileri şirketi bu konuda uyarmış. Bundan dolayı şirket avukatlarının yasal tavsiyelerini de dava için istetti. Mahkeme ise bu talebi geri çevirdi. Sebep ise avukat müvekkil görüşmelerinin gizliliğinin korunması gerektiği.

Son bir yıldır Ripple yetkilileri devam eden mahkeme ile ilgili görüşlerini ve şirkete etkileri ile ilgili yorumlarını paylaşıyor. Garlinghouse de bu davanın, Ripple’ın Asya Pasifik bölgesine açılmasını etkilemediğini belirtiyor. Ayrıca Ripple, dava biter bitmez de halka arzı başlatmayı planlıyor.

İlgili – Ripple (XRP) nedir, nasıl alınır? Geleceği var mı?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İşte, Ripple – SEC davasını sonuçlanabileceği tarih
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.