1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin Türkiye’de rekor kırdı!

Bitcoin Türkiye’de rekor kırdı!

Bitcoin Türkiye’de rekor kırdı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Türkiye kripto piyasası Bitcoin (BTC) konusunda yeni bir rekora daha imza attı

Bitcoin Türkiye’de rekor kırdı!

23 Kasım Türkiye için bir rekorlar günü oldu. Türk lirası gün içerisinde olağanüstü bir değer kaybına uğrarken, ABD doları 13.45 TL’ye kadar yükseldi.

Bu arada Bitcoin (BTC) de tüm zamanların rekorunu kırarak 749 bin TRY’ye kadar yükseldi. BTC şimdilerde 726 bin TRY civarında işlem görüyor.

 

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

 

bitcoin btc
BTC/TRY grafik. Kaynak: Google

Türk lirasının değer yitirmesi ile birlikte halkın alım gücü de zayıflarken, elinde Bitcoin tutanlar bu süreçten karlı çıktılar.

Bitcoin kurumsal yatırımcılarından MiroStrategy CEO’su Michael Saylor, geçtiğimiz hafta Bitcoin’in Türkiye için umut olduğunu söylemişti. Türkiye hazinesinin Bitcoin tutması gerektiğini salık veren Saylor şöyle konuşmuştu:

Para birimi [TL] Mart ayından beri değerinin 1/3’ünü kaybetti. Son 9 yıldır istikrarlı bir şekilde düşüyor. [Türkiye’için] TRY’den USD’ye geçiş durumu yavaşlatabilir, ancak BTC’nin benimsenmesi, hasarı giderir süreci tersine çevirir ve ekonomiyi canlandırır.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 28,316.59

ilgili Bitcoin ETF’si nedir? Bitcoin ETF’ler neden önemli?

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.