1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Ukrayna ordusuna Bitcoin desteği

Ukrayna ordusuna Bitcoin desteği

Ukrayna ordusuna Bitcoin desteği
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Rusya ile Ukrayna arasındaki kriz devam ederken, kripto para topluluğu da tarafını seçti. Kiev merkezli bir vakfa dikkat çeken Bitcoin bağışı yapıldı.


Ukrayna ordusuna Bitcoin desteği

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bulunan Sağ Salim Geri Dönün Vakfı’na 5 milyon dolardan fazla Bitcoin bağışı yapıldı. Bu bağış Ukrayna ordusuna destek için toplandı.

Öyle görünüyor ki vakfın kripto para cüzdanında şu an 130 BTC var. Mevcut fiyattan yaklaşık 5.1 milyon dolar ediyor. Blockchain analiz şirketi Elliptic’in verilerine göre toplamda ise Cuma gecesine kadar 2,200 bağış yapılmış.

İlgili – Bitcoin (BTC) nedir ve geleceği nasıl? Bitcoin nasıl alınır?

Sağ Salim Geri Dönün Vakfı, 2014 yılında kuruldu. Adından da ne için kurulduğu anlaşılıyor. Kurucusu ise IT uzmanı olan Vitaliy Deynega. Deynega, Rusya ve Ukrayna’nın doğusundaki ayrılıkçılarla savaşan askerler için gönderdiği çelik yeleklere “Sağ Salim Geri Dönün” ifadesini yazdırmıştı. Vakıf da ismini buradan alıyor.

Vakıf aynı zamanda bir dizi fon toplama girişiminde bulundu. Buradan elde edilen paralar ile ordu için İHA ve termografik kameralar gibi ekipmanlar alınıyor.

İlgili – Putin’den Bitcoin ve kripto paraları rahatlatacak Ukrayna açıklaması

Bitcoin ve silah, birbiriyle alakası nedir

Vakıf, 2018 yılından bu yana Bitcoin kabul ediyor. Ancak uzmanlar vakfın cüzdanında olan kripto paranın büyük bir bölümünün son birkaç günde geldiğini belirtiyor.

İlgili – Kayıpları gideren Bitcoin fiyatının önündeki kritik engel: BTC teknik analizi

Bankalar ve kripto para platformlarına blockchain analiz araçları satan Elliptic’in baş uzmanı Tom Robinson ise “Kripto paralar artan oranda savaşlara parasal destek sağlamak için kullanılıyor. Hükümetler de buna üstü örtülü onay veriyor.” diyor.

Kripto para piyasası da küresel piyasalar gibi Ukrayna – Rusya savaşından etkilendi. Savaşın başlaması ile piyasalar ani bir çöküş yaşasa da şimdilik kayıplarının bir kısmını telafi edebilmiş görünüyorlar.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: