1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Putin’den Bitcoin ve kripto paraları rahatlatacak Ukrayna açıklaması

Putin’den Bitcoin ve kripto paraları rahatlatacak Ukrayna açıklaması

Putin’den Bitcoin ve kripto paraları rahatlatacak Ukrayna açıklaması
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve diğer kripto paralar bugün de toparlanmaya devam etti. Özellikle de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in açıklaması sektörü rahatlatacak cinsten.


Putin’den Bitcoin ve kripto paraları rahatlatacak Ukrayna açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna ile yüksek düzeyde görüşmelere başlamaya hazır olduklarını açıkladı. Ukrayna ve Rusya hattında savaş çıkabileceği endişesi piyasası bir süre tedirgin ediyor ve düşüşlere yol açıyordu. Yavaş başlayınca ise ani bir çöküş ve hızlı bir toparlanma yaşandı. Başta BTC ve diğer önemli kripto paralar uzun süredir görmedikleri seviyeleri ziyaret etti.

İlgili – Ethereum fiyatında keskin dönüş: ETH teknik analizi

Kripto piyasasında toparlanma işaretleri

Uluslararası basında yer alan bilgilere göre, Putin, Ukrayna ile görüşmelere başlamaya hazır olduğunu bildirdi. Bu haber, Ukrayna – Rusya krizinde potansiyel bir çözülme sürecine doğru gidiş anlamına geliyor. Çünkü bu kriz son günlerde adeta finans sektörünü rehin almıştı.

Rusya askeri harekatı başlattı! İlk tepkiyi Bitcoin piyasaları verdi!

Bu haber üzerinde Bitcoin fiyatı yüzde 10 yükselerek 40,000 dolar bölgesine yaklaştı. Aralarında Ethereum ve XRP’nin de olduğu bir dizi coin ise çift haneli kazançlar sergiliyor. Piyasalar ise Rusya’ya uygulanan yaptırımlar üzerine bir miktar rahatlamış ve gece bir yükseliş olmuştu.

Putin ise Çinli mevkidaşı Şi’ye yaptığı açıklama, “Amerika Birleşik Devletleri ve NATO uzun süredir Rusya’nın makul güvenlik endişelerini görmezden geldi, taahhütlerinden defalarca geri döndü ve Rusya’nın stratejik alt çizgisine meydan okuyarak doğuya doğru askeri konuşlandırmayı ilerletmeye devam etti.” dedi.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Putin, Ukrayna ile ilgili ise şöyle diyor:

“Rusya, Ukrayna ile üst düzey müzakereler yürütmeye hazır.”

Tabii, Ukrayna ile Rusya arasında başlayacak böyle bir diyaloğu finansal piyasalar olumlu karşılayacak. Çünkü Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etme operasyonuna başlaması ile kripto piyasası 500 milyar dolar kaybetmişti. Piyasa ise “aşırı korku” durumuna gelmişti.

Şimdi piyasalarda genel bir rahatlama belirtileri var.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.