okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
1.09%
Bitcoin
69.300,36 USDT
eth
ETH
0.49%
Ethereum
3.746,45 USDT
bch
BCH
-0.38%
Bitcoin Cash
492,98 USDT
xrp
XRP
1.05%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.18%
Litecoin
84,84 USDT
bnb
BNB
0.32%
Binance Coin
602,17 USDT
sol
SOL
0.25%
Solana
168,11 USDT
avax
AVAX
0.69%
Avalanche
38,27 USDT
ada
ADA
0.4%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
2.35%
Poladot
7,41 USDT
doge
DOGE
3.86%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.75%
Shiba Inu
0,00 USDT

Türkiye’de Bitcoin ve kripto paralardan ne kadar vergi alınacak?

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasalarında merak edilen konuların başında Türkiye merkezli Bitcoin ve kripto para regülasyonları geliyor. Türkiye’de Bitcoin ve kripto paralara vergi geliyor mu sorusunun cevabını sadece vatandaşlarımız değil tüm dünya merak ediyor.


Türkiye’de Bitcoin ve kripto paralardan ne kadar vergi alınacak?

Türkiye’deki Bitcoin ve kripto para regülasyonlarını sadece yerel yatırımcılar değil uluslararası kripto para yatırımcıları da merak ediyor. Kripto para piyasalarına yönelik yayın yapan sitelerin gündeminde Türkiye merkezli kripto para regülasyonları var.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kripto para yasası konusunda çalışmaların devam ettiğine dair açıklamaların ardından Türkiye’de kripto paralar konusunda nasıl bir çerçeve çizilecek merak ediliyor.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin ve kripto paralar üzerinden elde edilecek gelirlerin Türkiye’de vergilendirileceği tahmin ediliyor. Geçtiğimiz günlerde %40’lık bir oran ifade edilmişti. Bazı medya organlarına yansıyan iddialara göre Türkiye’de kanun yapıcıların %40’lik gibi yüksek bir oranda vergilendirme getirmesi beklenmiyor.

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Türkiye’de kanun yapıcılar ülkedeki blockchain çalışmalarını olumsuz etkilemeyecek bir vergi oranı üzerinde çalışıyor. Yani Türkiye Bitcoin ve kripto para piyasalarını 2022 yılında regüle edecek. Bunu yaparken de blockchain konusundaki gelişmeleri olumsuz etkilemeyecek bir çerçeve üzerinde çalışılıyor.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum fiyat tahmini

Bitcoin.com, Türkiye ile ilgili haberinde AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın açıklamalarına değindi. Elilaş şu ifadeleri kullanmıştı: “Kripto varlıklar ile ilgili üzerinde çalıştığımız konu; sistemi düzenleyici, kötü niyetlileri engelleyici, yatırımcıları koruyucu mağduriyeti önleyici nitelikte bir amaç taşımaktadır”.

29 Aralık tarihinde Elitaş, BDDK ve MASAK’dan bir grup görevli ile kripto para regülasyonları konusunda bir toplantı gerçekleştirdi. Kısa süre içerisinde kripto paralarla ilgili çalışmaların meclise gelmesi bekleniyor.

Kaynak

İlgili!

Bitcoin ve kripto para regülasyonları nedir? Regülasyonların kripto piyasalar üzerindeki etkileri

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.