Loading...
btc
BTC
-0.29%
Bitcoin
67.331,72 USDT
eth
ETH
0.95%
Ethereum
3.472,45 USDT
bch
BCH
1.29%
Bitcoin Cash
390,79 USDT
xrp
XRP
-0.19%
Ripple
0,61 USDT
ltc
LTC
1.6%
Litecoin
72,39 USDT
bnb
BNB
0.72%
Binance Coin
591,48 USDT
sol
SOL
-0.33%
Solana
178,31 USDT
avax
AVAX
0.18%
Avalanche
31,92 USDT
ada
ADA
0.23%
Cardano
0,43 USDT
dot
DOT
0.74%
Poladot
6,14 USDT
doge
DOGE
0.02%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
0.63%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para
  3. Bank of America stratejistlerinden kripto yatırımcılarını ilgilendiren kritik rapor!

Bank of America stratejistlerinden kripto yatırımcılarını ilgilendiren kritik rapor!

kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından biri olan Bank of America’nın stratejistlerinden kripto yatırımcılarını da ilgilendiren kritik uyarılar geldi. Detaylar için haberimizin içeriğine göz atabilirsiniz.

Bank of America stratejistlerinden kripto yatırımcılarına kritik uyarılar!

Kripto paraların balon olup olmadığı konusunda tartışmlar yeni değil. Kripto paralara inanan yatırım uzmanlarının varlığı kadar karşısında duran ve kripto paraların bir gün patlayacağını savunan görüşlerde bulunuyor. Aslında kripto paraların daha volatil hareketler yaptığı dönemlerde bu tartışma daha sık karşımıza çıkıyordu. Geçtiğimiz günlerde piyasa yaşanan sert geri çekilme tartışmaları yeniden alevlendirdi.

Bu konudaki son rapor ise dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından biri olan Bank of America’nın stratejistlerinden geldi. Michael Hartnett de dahil olmak üzere Bank of America stratejistlerine göre, kripto para birimleri, paladyum ve uzun vadeli teknoloji hisse senetleri eş zamanlı olarak patlamaya başladı.

Bank of America staratejistleri, ABD Merkez Bankası’nın politika sıkılaştırma hızını artırması için hazırlık yapmasının yatırımcıları spekülatif olan araçlardan uzaklaştırdığını belirtiyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Fed tutanaklarının açıklanmasının ardından küresel finansal piyasalarda bir düşüş yaşanmıştı. Daha fazla kurumsal oyuncunun kripto ekosistemine dahil olması bu düşüşlerden kripto piyasasın da etkilenmesine yol açıyor.

Rapora göre, likiditedeki azalma hem öz sermaye risk priminin hem de faiz oranlarının yükselmesine neden olacak ve bu da para kaybeden teknoloji hisse senetlerine, meme hisse senetlerine ve özellikle de momentum odaklı yatırımlar dahil olmak üzere piyasadaki en riskli varlıkları orantısız bir şekilde etkilemeye devam edecek.

Fed’in açıklamalarının ardından teknoloji odaklı hisse senetlerinde sert düşüşler görüldü. Ark Investment Management’ın amiral gemisi Innovation ETF, Şubat 2021’deki rekor seviyesinden yaklaşık %46 değer kaybetmiş durumda. Fed’den gelen şahin sinyali,Tesla ve Rocu başta olmak üzere bir çok büyük teknoji hissesini de vurdu.

Kripto paralar düşüşten nasibini aldı

Uzun süredir 47,000-49,000 dolar aralığında işlem gören lider kripto para birimi Bitcoin, 50,000 dolar direncini test etmeye çalışırken Fed’in açıklamalarının ardından 41,000 dolara geriledi. BTC, 10 Kasım 2021’de 68,789 dolara yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyelerini görmüştü. BTC, bu tarihten itibaren değerinden %40 kaybetmiş durumda. Ethereum’da kasım ayında gördüğü en yüksek seviyelerden bu yana %35 değer kaybetmiş durumda.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Lider kripto para birimi Bitcoin, son yedi günde %11 değer kaybetti. BTC, 41,000 dolar seviyesinde destek buldu. Yazım anında Coinmarketcap verilerine göre 41,587 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin haftalık grafiği

Bitcoin

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.