BTC : 83075 ₺ ETH : 2835 ₺ XRP : 1.884 ₺ LTC : 358.4 ₺ USDT : 7.635 ₺ XLM : 0.582 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Tron JustSwap’la DeFi dünyasına el atıyor

Tron JustSwap’la DeFi dünyasına el atıyor

Tron JustSwap’la DeFi dünyasına el atıyor
0

Tron JustSwap’la DeFi dünyasına el atıyor. Tron Vakfı, 18 Ağustos’ta JustSwap’ı başlatıyor. JustSwap, Tron (TRX) ağında çalışan ilk merkezsiz kripto borsası olacak. Bu borsa kullanıcıları TRC20 token işlemleri yabilecek ve aynı zamanda işlem ücreti ile madencilik ödülleri kazanabilecek.


Tron JustSwap’la DeFi dünyasına el atıyor

Tron JustSwap’la DeFi alanında bir devrim yapmaya çalışıyor. Justin Sun da birkaç defa kripto topluluğuna yaklaşan JustSwap’ın başlama tarihi hakkında bilgi vermişti. JustSwap, Tron üzerinde kurulan ilk merkezsiz token takası borsa protokolü olacak.

Bir yandan JustSwap faaliyete başlıyor. Diğer yandan ise DeFi’nin hızlı büyümesi sonucu Ethereum ağı üzerinde işlemler için ödenen ETH gaz ücreti uçtu. Justin Sun da son tweetlerinde Tron’un işlemler için Ethereum’a kıyasla daha verimli olduğunu da söylemekten kendisini alamadı.

JustSwap 18 Ağustos’ta çalışmaya başlayacak. Bu borsa kullanıcılara likidite sağlayıcıları olma imkanı sunacak. Likidite sağlayıcıları da bu çabaları karşılığında işlem ücretleri ve madencilik ödülleri kazanacaklar. Böylece daha fazla TRX ve TRC20 sahibi için teşvik sağlayacak. Kullanıcılar da işlem ücreti talep eden normal kripto borsalarından geçmek yerine JustSwap’i kullanacak.

koinmedya_brave

İlgili – Huobi Türkiye TRON Kurucusu ve CEO’su Justin Sun’ı 3.000 JST (JUST) ödüllü bir soru cevap oturumunda ağırlıyor

Ayrıca, JustSwap, Just (JST) DeFi projesinin ekosistemi için çok önemli bir geçiş görevi de görecek. Just kullanıcıları teminat olarak TRX yatıracak ve karşılığında da USDJ alacak. Borcu öderken ise kullanıcılar USDJ ile birlikte istikrar ücretini JST token ile ödeyebilecek. Belirtilen bu iki token de TRC20 tokeni ve JustSwap, Just (JST) kullanıcıları için mükemmel bir merkezsiz token borsası olacak.

Ayrıca şunu da dikkat çekelim. JustSwap’ın ismi Just DeFi projesine uygun bir şekilde adlandırıldı. Çünkü temel amaçlarından birinin DeFi projesi için sağlam bir temel sağlamak olduğunu ima ediyor.

İlgili – Tron ve Zilliqa fırsatçılığın kokusunu aldı!

JustSwap’in Tron (TRX) fiyatına etkisi

Grafiklere hızlıca bir göz attığımızda, Tron’un değerinin Wave ortaklık haberlerinden sonra önemli ölçüde arttığı görüyoruz. Buna ek olarak, JustSwap’in önümüzdeki birkaç saat içinde piyasaya sürülmesi ve devam eden kullanımı, Tron’un (TRX) değeri üzerinde olumlu bir etki yaratacak.

13 Ağustos’tan bu yana TRX fiyatı 0.20 dolardan 0.026 dolara kadar çıkarak yerel bir zirve kaydetti.

Kaynak

Etiketler: