BTC : 64298 ₺ ETH : 1678 ₺ XRP : 1.415 ₺ LTC : 310.5 ₺ USDT : 6.852 ₺ XLM : 0.6374 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Tony Vays’ten Bitcoin FOMO rallisi yorumu

Tony Vays’ten Bitcoin FOMO rallisi yorumu

Tony Vays’ten Bitcoin FOMO rallisi yorumu
0
huobi_koinmedya

Kripto analist ve kıdemli trader Tone Vays, temel verilerde yeni bir Bitcoin FOMO rallisi tetikleyebilecek bir gidişat olduğunu söylüyor.


Tony Vays’ten Bitcoin FOMO rallisi yorumu

Trading Bitcoin programının son bölümüne değerlendirmelerde bulunan Vays, BTC’ye olan talebin yeni oluşturulan coinlerin çok ötesine geçtiğini söyledi. Ona göre bu durum lider kripto para için önemli bir yükseliş katalizörü olabilir.

Bitcoin’in bu alım dalgasının arkasında bir de kurumsal kripto varlık yönetimi şirketi Grayscale var. Çünkü yüksek net değerli yatırımcılar GBTC alıyor. Bu kripto para tamamen BTC destekli bir varlık.

Tony Vays de şunu söylüyor: “Bu çok çok boğa bir temel senaryo. Bunu bir haber olarak adlandırmazdım. Bu üst düzey bir haber konusu ve temel veriler açısından çok önemli. Madem şimdi herkes biliyor, Bitcoin FOMO rallisi fiyatı daha da yükseklere taşıyabilir. Ancak GBTC’nin Bitcoin’in çoğunu satın aldığını bilmek, temelde herkese yeterli Bitcoin kaynağı olmayacağı anlamına da gelir.”

koinmedya_brave

İlgili – Bu verilere göre Bitcoin 10.500 dolar direncini test edecek

Kısa süre önce Bitcoin halving yaşanırken, piyasaya giren yeni coin miktarı da düşmüştü. Vays ise şimdi BTC’ye olan talepte bir artış olduğunu belirtiyor. Bu da stock-to-flow gibi modelleri doğru çıkaracak öngörüler ortaya koyuyor.

Vays şöyle konuşuyor: “Stock-to-flow modeli şu an Bitcoin’e arzdan daha fazla talep olduğu gerçeğini açıkça gösteriyor. Bu çok iyi ve kesinlikle Bitcoin’i daha yükseklere gönderebilir. Dip seviyelerden beri bunu söylüyorum ve şu an boğayım. Kontrolden çıktığında geri çekilmeler beklerim. Ama genel olarak şu an boğayım… Tüm diplerde alım yapın. Bu diplerden bazılarında zor olabilir. Ancak şu an alım yapma zamanı. Kapitülasyon bitti.”

İlgili – Kripto para piyasası dev Bitcoin transferlerine nasıl tepki veriyor?

koinmedya_brave

Bütün bu iyimserliğine rağmen Vays bir konuda uyarıyor. Ona göre BTC bir kez daha S&P 500 ile kol kola yürümeye başladı. Eğer hisse senetleri yeni bir düşüş yaşarsa bu Bitcoin için sorun olabilir.

Kaynak

Etiketler: