1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Tezos (XTZ)’de NFT rüzgarına Çin engeli!

Tezos (XTZ)’de NFT rüzgarına Çin engeli!

Tezos (XTZ)’de NFT rüzgarına Çin engeli!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tezos son 24 saat içinde, güçlü bir şekilde toparlandı ve %36’dan fazla değer kazandı. Hatta tüm piyasa düşerken güçlü kalsa da XTZ’deki yükseliş, Çin yüzünden kısa sürdü.

Tezos haber: XTZ bu açılımla göz doldurdu!

Kripto piyasasında son 24 saatin en güçlü tokeni Tezos (XTZ) oldu! Tezos, son 24 saat içinde, güçlü bir şekilde toparlandı. Ve %36’dan fazla değer kazandı.

Tezos fiyatı önemli bir dönüm noktasına yaklaştı. Ancak piyasayı etkisi altına alan Çin kaynaklı korku ve panik, XTZ’yi de etkiledi. Son 24 saat içinde en yüksek fiyat noktası olarak 6,63 doları kıran kripto, yeniden 6 dolar bandına çekildi.

Tezos haber: XTZ'de NFT rüzgarına Çin engeli!
Tezos haber: XTZ bu açılımla göz doldurdu!

Peki Tezos’u son günlerde bu kadar güçlü kılan neydi?

Tezos, NFT pazarına etkileyici bir giriş yaptı ve bu da yatırımcıların gözünden kaçmadı. XTZ, keskin bir düzeltmenin ardından güçlü bir şekilde toparlanmayı başardı. Ve bu toparlanma, onu tüm zamanların en yüksek seviyelerine götürebilecek bir harekete hazırladı.

Tezos kendini, çevre dostu bir NFT blockchaini olarak tanıtınca, piyasada odak noktası haline gelmeye başladı. Bu nedenle yatırımcılar, parlak bir gelecek gördüğü için Tezos’a rağbet etti.

Rap süperstarı Doja Cat’in bu ayın başlarında OneOf platformunda Genesis koleksiyonunu başlatmasıyla, değiştirilemeyen tokenler (non-fungible tokens), yani NFT’ler Tezos platformunda bir hit haline geldi.

Yılın başlarında ise, F1 yarış ekipleri McLaren ve Red Bull Racing de Tezos üzerinden, piyasaya NFT sürdü ve Tezos ağını tercih etmelerinin en önemli nedeni olarak da ağdaki düşük karbon ayak izini gösterdi.

Piyasada bugün Çin kaynaklı FUD yaşanmamış olsaydı muhtemelen XTZ fiyatı, tüm zamanların en yüksek rekoru olan 8,40 doları kıracaktı.

Nitekim Tezos teknik analizine göre, XTZ nisan ortasından bu yana günlük grafikte bir omuz baş (OBO) formasyonu oluşturuyor gibi görünüyor. “Ethereum katili” olarak anılan kripto, son düşüş öncesi bu yükseliş formasyonunun sağ omzunu oluşturuyordu.

Bugün kripto piyasalarında Çin kaynaklı FUD etkisiyle, büyük bir düşüş yaşanırken; ilk 50’deki kriptolar içinde en güçlü duran XTZ oldu. Piyasa kapitilizasyonuna göre ilk 100’deki kripto paraların neredeyse tamamı, %10’a varan düşüşler görürken; XTZ 6 dolarlık kritik desteğini korudu.

Tezos canlı fiyat grafiği

Kaynak

Etiketler: