Loading...
btc
BTC
-0.44%
Bitcoin
65.647,80 USDT
eth
ETH
-1.35%
Ethereum
3.435,62 USDT
bch
BCH
-0.21%
Bitcoin Cash
365,65 USDT
xrp
XRP
-0.15%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
-0.44%
Litecoin
72,59 USDT
bnb
BNB
0.08%
Binance Coin
582,36 USDT
sol
SOL
-0.39%
Solana
172,35 USDT
avax
AVAX
-3.4%
Avalanche
28,81 USDT
ada
ADA
-0.62%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
-0.02%
Poladot
5,92 USDT
doge
DOGE
-0.32%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-0.28%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Kripto para Terra LUNA’nın yeni stratejisi: Yak ve yüksel

Kripto para Terra LUNA’nın yeni stratejisi: Yak ve yüksel

Terra (LUNA), haber, gündem ve son gelişmeler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para Terra (LUNA) yeni tüm zamanların en yüksek değerine (ATH) yükseldi. Bu yükseliş, kripto projesinin protokolünün yeni ve stratejik bir uygulaması sonucu geldi.


Kritik karar sonrası Terra – LUNA coin’de yeni ATH

Terra – LUNA coin topluluğu 88.7 milyon tokenin yakılmasına (burn) onay verdi. Bu aynı zamanda Katman 1 protokolün tarihinin en büyük token yakma olayı.

Bu yakma sistemi, platformdaki yeni hizmetleri finanse edecek, sistemdeki riskleri azaltacak ve bunlara ek olarak LUNA hisse sahipleri ile topluluk havuzu arasında rekabet oluşturacak.

Terra topluluğu, 88.7 milyon Terra (LUNA) token yakmak için verilen öneriyi kabul etti. Mevcut fiyattan bu kadar LUNA coin 4.5 milyar dolar yapıyor. Onaylanan bu öneri çerçevesinde aynı zamanda 4-5 milyon Terra USD (UST) basılacak. UST, bir stabil coin ve Terra projesine ek güç sağlıyor.

Ayrıntılar için bakınız: Terra nedir? LUNA coin iyi bir yatırım mı?

Bu arada DeFi Llama’nın verilerine göre, Terra dördüncü en büyük akıllı sözleşme platformu. Platformda kilitli varlıkların toplam değeri (TVL) 11.36 milyar dolar.

LUNA token aynı zamanda Terra’nın algoritmik dengeleme sisteminin bir parçası. LUNA token sayesinde projenin stabil coininin değeri 1:1 oranında fiat paraya eşit tutuluyor.

Terra (LUNA), haber, gündem ve son gelişmeler

Terra, Salı günü 520,000 LUNA coini kalıcı olarak dolaşımdan kaldırdı. Tokenlerin geri kalanı ise önümüzdeki 2 hafta içinde kademeli olarak yakılacak. LUNA fiyatı ise şu an 49.02 dolardan işlem görüyor.

CoinMarketCap verilerine göre ise LUNA token 8 Kasım’da 54.77 dolar yeni ATH kaydetmişti.

İlgili – Terra (LUNA) fiyat tahmini: 2021, 2022, 2025-2030

Terra, LUNA token yakma özelliğini devreye aldı

LUNA token yakma mekanizması Terra kurucu ortağı Do Kwon tarafından devreye sokuldu. Bu özelliğin başlıca amacı, Ozon sigorta protokolü gibi stabil coin ödeme platformundaki yeni hizmetleri finansal olarak desteklemek.

Kaynak

Terra ağında önemli gelişme ile LUNA fiyatında yükseliş

Terra’nın kullanım tokeni LUNA’nın fiyatı önemli bir güncelleme olan Columbus-5’ten sonra yüzde 10 yükseldi. Bu güncelleme yeni token yakma mekanizmasını getiriyor.

Terra’nın Columbus-5 güncellemesi ile LUNA %5 yükseldi

Terra blockchain’in kullanım tokeni olan LUNA’nın fiyatı 1 Ekim’deki Columbus-5 ağ güncellemesinden sonra yüzde 10 yükseldi. Buna ek olarak son bir ayda LUNA/USD paritesinin de yüzde 17 yükseldiğini hatırlatalım. Yine de geçen ay gördüğü 44 dolarlık tüm zamanların en yüksek değerinin gerisinde kalıyor.

Şu an 37.28 dolardan işlem gören LUNA fiyatı son 24 saatte yüzde 9.69 oranında değer kazanmış görünüyor.

Terra değeri dolara bağlı olan algoritmik stabil coini TerraUSD (UST) değerini ayarlamak için LUNA yakabiliyor ve basabiliyor.

Columbus-5 güncellemesi Terra için bir dizi köklü değişiklik getiriyor. En başlıcası ise LUNA’nın yakmadan sonra artık topluluk havuzuna transfer edilmemesi. Bunun yerine artık kalıcı olarak yakılıyor.

Güncelleme ayrıca Terra’nın Stargate olarak bilinen Inter-Blockchain Communication (IBC) protokolünü kullanarak Cosmos ekosistemiyle daha fazla entegrasyonunun yolunu açıyor. Böylece Terra’yı, halihazırda IBC’yi entegre eden Cosmos kullanılarak oluşturulmuş çok çeşitli merkezsiz uygulamalara (dapps) da açıyor.

Resmi Terra Twitter hesabı üzerinden şöyle deniliyor:

“Ağ, UST ve diğer Terra varlıkları için birlikte çalışabilirlik kapılarını serbest bırakmaya hazır olduğunda, Terra’yı manuel olarak başlatmak için bir yönetim oylaması yayınlanacak.”

Columbus-5 ayrıca, Terra Station cüzdan uygulamasındaki işlemler yoluyla oluşan swap ücretlerini, proof-of-stake doğrulayıcılarına ve LUNA’larını onlara devretmiş olanlara aktarıyor. Böylece onların gelirleri de artıyor.

Son olarak, bu güncelleme Solana ağına yakında kurulacak Wormhole köprüsünün yolunu açarak UST’nin Solana ekosisteminde kullanılmasını sağlayacak.

Ağın resmi Twitter hesabı, bu güncellemeyi “önemli bir adım” olarak nitelendiriyor.

Kaynak

İlgili – Güncel Terra teknik analizi: LUNA fiyatı ne olur?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.