1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin mi geleneksel varlıklar mı? Ünlü CEO rakamlarla açıkladı!

Bitcoin mi geleneksel varlıklar mı? Ünlü CEO rakamlarla açıkladı!

Bitcoin mi geleneksel varlıklar mı? Ünlü CEO rakamlarla açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin volatil yapısıyla eleştiriliyor. Ancak uzun vadede görüntü nasıl? Ünlü CEO rakamlar ile ortaya koydu. Detaylar haberimizde.

Bitcoin mi geleneksel varlıklar mı? Ünlü CEO açıkladı!

Geleneksel varlıklar ile Bitcoin arasındaki karşılaştırma 2021 yılı içersinde daha yaygın bir tartışma konusu haline geldi. Bu tartışmanın yaygınlaşmasının ana nedeni kripto para biriminin yıl başından bu yana gösterdiği fiyat artışı. Yılın başında 29,000 dolar seviyesinde olan BTC kasım ayına kadar 68,789 dolarlık en yüksek seviyeye kadar geldi. Bu neredeyse %120’lik bir artışa denk geliyor. Dönemsel dalgalanmaları sert olan kripto para biriminin dönem sonunda katettiği yol geleneksel varlıklara fark atıyor.

bitcoin

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da işte tam bu nedenle yatırımcılara Bitcoin (BTC) satın almanın paralarını hisse senedi, tahvil ve altın gibi geleneksel varlıklara yatırmaktan daha iyi olduğunu söylüyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Ünlü CEO, SkyBridge’de iş geliştirme direktörü John Darsie ile yaptığı röportajda Bitcoin’i sadece 2021 yılını değil geçtiğimiz 10 yılı göz önüne alarak geleneksel varlıklar ile kıyasladı.

 “Bitcoin on yıl boyunca her yıl yılda %170 arttı. Nasdaq on yıl boyunca her yıl %19 arttı ve S&P on yıl boyunca her yıl %14 arttı. Altında da durum Bitcoin lehine.”

Saylor, bu tabloda her ne kadar dalgalı bir yapısı olsa da en yüksek getirinin ve en düşük riskin Bitcoin’de olduğunu savunuyor.

“Vardığınız sonuç oldukça açık. Bitcoin’in volatilitesini ve yeniliğini sindirebilirseniz, elde edeceğiniz kazanç 10 katın üzerinde. İşin gerçeği şu anda satın alabileceğiniz en düşük riskli şey Bitcoin çünkü CEO yok, şirket merkezi yok.”

Saylor, hükümetler tarafından dile getirilen düzenleme ve yasaklama endişelerine rağmen Bitcoin’in “dijital mülk” tanındığını ve dalgalı yapısının da düşük seviyelerden alım için yatırımcılara fırsatlar sunduğunu savunuyor.

Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı sırada Coinmarketcap verilerine göre 64,600 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: