1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Terra (LUNA) fiyatında yeni ATH ve XRP’ye büyük darbe

Terra (LUNA) fiyatında yeni ATH ve XRP’ye büyük darbe

Terra (LUNA) fiyatında yeni ATH ve XRP’ye büyük darbe
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra (LUNA) fiyatı yeni bir tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) kaydetmeyi başardı. Terra’nin ise Bitcoin alım kampanyasına devam etmesi dikkat çekiyor. Bu arada bu yükseliş XRP’ye yeni bir darbe vurdu.


Terra (LUNA) yeni ATH ile XRP’yi de geride bıraktı

Terra (LUNA) fiyatı son birkaç günde yeni bir yüzde 10’a yaklaşan yükseliş kaydetti. Bu yükseliş ile LUNA coin fiyatı 117.91 dolarda (3 Nisan 2022) yeni ATH değerini kaydetti. Sektörün en dikkat çeken kripto paralarından biri olan LUNA, en son Aralık 2021 sonunda 103 dolar civarında ATH yapmıştı. Ancak Mart ayında 2 yeni ATH yaptı. Şimdi Nisan başında da ATH değerini yenilediğini görünüyoruz.

İlgili – Terra LUNA coin nedir ve geleceği nasıl?

Terra (LUNA) fiyatında yeni ATH ve XRP’ye büyük darbe

Terra (LUNA) fiyat grafiği Kaynak: TradingView

LUNA piyasa sıralamasında XRP’yi geçti

Bu arada son yükseliş ile Terra ağının yönetim tokeni olan LUNA’nın toplam piyasa değeri de Ripple’ı (XRP) geçti. CoinMarketCap verilerine göre, 40 milyar dolar piyasa değerini geçen LUNA şu an 7. en büyük kripto para. XRP ise  8. sıraya geriledi. Birkaç gün önce ise Solana’da XRP’yi 6. sıradaki koltuğundan etmişti.

Terra (LUNA) fiyatında yeni ATH ve XRP’ye büyük darbe

Terra – LUNA’daki önemli gelişmeler

İlgili – Güncel Terra – LUNA coin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

LUNA fiyatındaki bu yükselişler Terra’daki önemli gelişmelerle yaşanıyor. En başta Terra’nın Bitcoin alımlarına devam etmesi var. Bu piyasa için çok muhteşem bir haber ve gelişme. BTC artık bazı projeler için rezerv para olmaya başladı.

Terraform Labs tarafından kurulan kâr gütmeyen bir kuruluş olan Luna Foundation Guard (LGF) resmi hesabında şu an 1.4 milyar dolarlık Bitcoin var.

Terra kurucularından Do Kwon bu BTC alımlarının amacı ile ilgili açıklamada bulunmuştu. Bu alımların amacı değeri dolara sabitlenmiş olan stabil coin TerraUSD (UST) fiyatını dengede tutmak. Tabii bu BTC alımları, lider kripto paranın fiyatına da pozitif etki ediyor. Ayrıca BTC için yeni bir kullanım alanı da açıyor ki bu yıllar önce yapılan bir öngörüyü daha doğru çıkarmış oluyor.

İlgili – 12 yıl önce yapılan bir Bitcoin öngörüsü daha doğru çıkıyor

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: