1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. 12 yıl önce yapılan bir Bitcoin öngörüsü daha doğru çıkıyor

12 yıl önce yapılan bir Bitcoin öngörüsü daha doğru çıkıyor

12 yıl önce yapılan bir Bitcoin öngörüsü daha doğru çıkıyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Nasdaq’ın web sitesinde yer alan bir makalede, tarihte ilk Bitcoin işleminde alıcı olan Hal Finney’in doğru çıkan BTC öngörülerine yer veriliyor. Bu seferki Bitcoin’in bankaların rezerv parası olması ile ilgili.


Bir Bitcoin öngörüsü daha doğru çıkıyor

Hal Finney, tarihteki ilk Bitcoin işleminin alıcısı olan kişi. 2014 yılında ALS hastalığından yaşamını yitirmişti. Ancak bu dahi kişinin Bitcoin ile ilgili öngörüleri şimdi doğru çıkmaya başlıyor. Mesela daha 2009 yılında attığı bir tweette şöyle demişti:

“Bitcoin’in yaygın olarak uygulanmasından kaynaklanacak CO2 emisyonlarının nasıl azaltılacağını düşünüyorum.” – halfin (@halfin) 27 Ocak 2009

Kripto para sektörü ve ana akım sadece 2021 yılında Bitcoin’in yüksek enerji tüketimi ve bundan kaynaklanan çevresel etkileri konuşmaya başlamıştı.

Finney, daha sonra 2010 yılında o zaman ünlü olan BitcoinTalk forumundaki bir tartışmada şu ifadelere yer vermişti:

“Bitcoin’in nihai kaderi, kendi dijital paralarını basan bankalar için rezerv para birimi olarak hizmet eden ‘yüksek güce sahip para’ olmak”

Şimdi bir kez daha başka bir Finney öngörüsünün Bitcoin konusunda doğru çıkmaya başladığını görüyoruz.

Terra stabil coinin rezerv parası olarak Bitcoin

İşte herşeye rağmen, Bitcoin alımını sürdüren dev banka!

Terraform Labs kurucusu Do Kwon, 14 Mart’ta yaptığı duyuruda, stabil coin UST’nin 10 milyar dolarlık Bitcoin rezervi ile destekleneceğini açıklamıştı. Terra protokolün kurucusu olan Terraform Labs, LUNA coin ve stabil coin TerraUSD (UST) çıkarıyor. LUNA, algoritmik olarak UST’yi desteklemek için kullanılıyor.

Ayrıntılar için bakınız: Terra LUNA coin ve UST nedir ve geleceği nasıl?

Tabii Terraform Labs tam olarak bir banka değil. Ancak kendi dijital parasını çıkaran bir kuruluş ve finans alanında kendine has bir yere sahip. Şimdi Bitcoin’in rezerv para olarak kullanmaya başlaması lider kripto para için büyük bir olay.

İlgili – Bitcoin için 2 pozitif haber

Bu olay aslında daha büyük bir potansiyel içeriyor. Çünkü diğer kripto para ve kripto dışı finans kuruluşları da bu yolu izleyerek BTC’yi rezerv para olarak kullanmaya başlayabilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: