1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Terra LUNA coinde ateş yüksek

Terra LUNA coinde ateş yüksek

Terra LUNA coinde ateş yüksek
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra (LUNA) fiyatı, kripto para sektörünün en büyük coinlerini geride bırakarak son 24 saatte yüzde 15’den fazla yükseldi. LUNA coinde yaşananların ayrıntılarına bakalım.


Terra LUNA fiyatından yüzde 15’i aşan yükseliş

Terra ekosisteminin yönetim tokeni olan LUNA coinin fiyatı CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte yüzde 16.91 oranında yükseldi. Diğer büyük coinlerde ise yüzde 5 civarında yükselişler var. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), sektörün en büyük 2 coini de dünkü çöküşten sonra toparlanmaya çalışıyor. Ancak LUNA coindeki yükseliş, piyasaya öncülük ediyor

İlgili – Terra LUNA coin nedir ve geleceği nasıl?

Terra LUNA coinde ateş yüksek

LUNA coin şu an borsalarda 89 dolar civarında işlem görüyor.

Terra’nın stabil coini de sıra atladı

Diğer yandan Terra’nın stabil coini TerraUSD (UST) de dün piyasa değerine göre sıra atlayarak, Binance USD (BUSD) coini geçti. UST artık piyasa değerine göre en büyük üçüncü stabil coin.

Ayrıntılar için bakınız: Binance’i geçerek üçüncü büyük olan stabil coin

LUNA coin ise her ne kadar 2022 yılı başında, özellikle de Ocak ayında düşük performans gösterse de Şubat’ta ralli başlatmıştı. Bunun başlıca sebebi Luna Foundation Guard (LFG) isimli vakfının daha çok Bitcoin ağırlıklı stabil coin rezerv politikasına geçmesi. İşte, bu yeni yaklaşım sonucu Terra stabil coinin rezervi için bir dizi Bitcoin alımında bulundu.

LFG’nin toplam rezervi şu an 2.41 milyar dolar ve bunun yüzde 69.3’ü Bitcoin’den oluşuyor.

Terra LUNA coinde ateş yüksek

LUNA fiyat grafiği Kaynak: TradingView

İlgili – Güncel Terra LUNA coin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Yukarıdaki LUNA/USD paritesi günlük grafiği bize şunu gösteriyor. LUNA coin son birkaç ayda iki yeni ATH değeri kaydetti. Son zirveden sonra düzeltme yapıp uzun vadeli yükseliş trendini altına kaysa da son 24 saatte dikkat çeken ralli ile yeniden bu yükseliş trend çizgisinin üzerine döndü.

Kaynak