1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin’de bu veri iki yılın en düşük seviyesinde! Ne anlama geliyor?

Bitcoin’de bu veri iki yılın en düşük seviyesinde! Ne anlama geliyor?

Bitcoin’de bu veri iki yılın en düşük seviyesinde! Ne anlama geliyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin işlem ücretleri de son 2 yılın en düşük seviyesine geriledi. Bitcoin’e ilişkin teknik veriler ve son gelişmeler haberimizin detaylarında.

Bitcoin’de bu veri iki yılın en düşük seviyesinde! Ne anlama geliyor?

Bitcoin bugün 39,000 seviyesine geriledi. Lider kripto para birimi gün içerisinde 38, 696 doları görerek son bir ayın en düşük seviyesini görmüş oldu. Terra’nın (LUNA) Bitcoin rezervlerini artıracağını açıklaması ve Bitcoin almaya başlaması Bitcoin için mart ayının ikinci yarısından itibaren bir katalizör olmuş ve fiyat 48,000 dolara kadar yükselmişti. BTC, bu seviyeleri koruyamadı ve 40,000 dolarlık kritik direncin altına düştü. Boğalar 40,000 doların üzerinde tutunmak için çaba gösteriyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin, geçtiğimiz yıl 10 Kasım’da 68,789 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra an itibari ile değerinden %42 kaybetmiş durumda. BTC/USD paritesi yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 40,602 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Bitcoin için kritik bir veri ise fiyat düşüşünün ortasında 2 yılın en düşük seviyesine geriledi. Çinli kripto gazeteci ve blog yazarı Colin Wu, Bitcoin işlem ücretlerinin Haziran 2019’dan bu yana en düşük seviyeye düştüğünü belirtti.

Bitcoin

Gazeteci, Güney Kore merkezli CryptoQuant’ın verilerine atıfta bulundu. Veri şirketine göre, BTC işlem ücreti, geçen Nisan ayında gördüğü 62,7 dolarlık tarihi zirveden şimdi işlem başına 1.039 dolara düştü. Bu fiyat, Bitcoin işlem ücretleri için son iki yılın en düşük seviyesini gösteriyor.

Bitcoin işlem ücretleri, kripto paranın düşüş ve yükseliş dönemlerini takip ediyor. 23 Aralık 2017’de, fiyat 20.000 dolara yakın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında işlem ücreti de 54,9 dolara ulaşmıştı. Ardından yaşanan düşüş döneminde 0,161 dolara kadar geriledi.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bitcoin Bitcoin’de bu veri iki yılın en düşük seviyesinde! Ne anlama geliyor?

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler:

Total
0