Loading...
btc
BTC
0.17%
Bitcoin
66.889,24 USDT
eth
ETH
0.34%
Ethereum
3.481,11 USDT
bch
BCH
-0.92%
Bitcoin Cash
427,70 USDT
xrp
XRP
-0.22%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
0.01%
Litecoin
79,15 USDT
bnb
BNB
0.7%
Binance Coin
603,97 USDT
sol
SOL
-1.69%
Solana
144,79 USDT
avax
AVAX
0.03%
Avalanche
31,00 USDT
ada
ADA
-1.04%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-1.51%
Poladot
6,26 USDT
doge
DOGE
-0.52%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
0.11%
Shiba Inu
0,00 USDT

FxPro’nun kıdemli analistinden dikkat çeken Bitcoin uyarısı

Portföyündeki ADA'ların tamamını satan analistten dikkat çeken Cardano yorumu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Forbes’de Billy Bambrough imzası ile yayınlanan makale  FxPro’nun kıdemli analistlerinden Alex Kuptsikevich’in uyarılarına dikkat çekiyor. Ayrıntılar için haberimize göz atabilirsiniz.


FxPro’nun kıdemli analistinden dikkat çeken Bitcoin uyarısı

Bitcoin 40 bin dolarlık direnç hattından gidip gelirken Ethereum da 3K’lık hattı korumakta zorlanıyor. Nisan ayına güzel bir giriş yapan kripto para piyasalarında Nisan ayının ortalarında ciddi satışlar yaşanıyor.

FX Pro’nun kıdemli analistlerinden Alex Kuptsikevich, balinaların Bitcoin bozdurmaya devam etmesi fiyatları hızlı bir şekilde 32K-35K bandına gerileteceğini düşünüyor. Kuptsikevich, finansal piyasalarda yaşanacak olası bir krizin Bitcoin ve kripto para piyasalarında daha da şiddetli bir krizin yaşanmasına neden olabileceğini belirtti. Fiyatların bu durumda 30K’nın altını görebileceğini iddia etti.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini

Geçtiğimiz günlerde Koinmedya’da Bitcoin ile hisse senedi piyasaları arasında artan korelasyona dikkat çekmiştik. Bitcoin ile Nasdaq arasındaki korelasyon 0.60’ı geçerek tarihi bir rekora imza attı. Güçlü korelasyon ise Bitcoin fiyatlarının hisse senedi piyasaları ile ortak hareket edeceğini gösteriyor. Yani hisse senedi piyasalarında yaşanacak olası bir şok Bitcoin piyasalarını oluşacak girdaba dahil edecektir. Aşağıdaki grafikte Bitcoin ise Nasdaq – 100 endeksi arasındaki değişimi görüyoruz.

Bitcoin uyarısı FxPro’nun kıdemli analistinden dikkat çeken Bitcoin uyarısı

National Securities’in stratejistlerinden Art Hogan, bu yıl %35 olasılıkla bir resesyon beklentisi içerisinde.

Ancak Mart 2020 ve sonrası yaşanan gelişmelere de dikkat çekmekte yarar var. Bu tarihte Dünya Sağlık Örgütü Korona Salgınını küresel pandemi olarak ilan etti. Bu ilanın ardından tüm finansal piyasalarda bir şok etkisi yaşandı. Bitcoin 4 bin dolar bandına kadar geriledi.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin teknik fiyat analizi

Neyse ki kısa süreli türbülansın ardından Bitcoin hızlı bir boğa koşusuna başladı. Hatta hisse senedi piyasalarında daha da hızlı bir şekilde toparlandı. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Bitcoin uyarısı FxPro’nun kıdemli analistinden dikkat çeken Bitcoin uyarısı

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.