okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.94%
Bitcoin
67.334,33 USDT
eth
ETH
-2.33%
Ethereum
3.695,39 USDT
bch
BCH
-1.19%
Bitcoin Cash
485,30 USDT
xrp
XRP
1%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.92%
Litecoin
84,68 USDT
bnb
BNB
-0.43%
Binance Coin
596,71 USDT
sol
SOL
-5.63%
Solana
166,26 USDT
avax
AVAX
-1.82%
Avalanche
37,82 USDT
ada
ADA
-1.45%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.7%
Poladot
7,25 USDT
doge
DOGE
2.76%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.47%
Shiba Inu
0,00 USDT

Tehlike yaklaşıyor! – ABD’de ‘O’ kripto para borsası mercek altına alındı!

Tehlike yaklaşıyor! - ABD'de 'O' kripto para borsası mercek altına alındı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi’nin (OFAC), yaptırımlardan etkilenen ülkelerdeki kullanıcıların kripto alım satım işlemlerine izin verilip verilmediğini araştırıyor. Bu kapsamda popüler bir kripto para borsasının mercek altına alındığı iddai ediliyor.

OFAC’tan kripto para borsası Kraken’e soruşturma!

New York Times, Kraken’in ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi tarafından yaptırımları ihlal ettiği gerekçesi ile soruşturma altında olduğunu bildirdi.

Kraken borsası, yaptırımları ihlal ettiği iddiasıyla, ABD’nin sakıncalı bularak, ambargo uyguladığı ülkeler ve onların vatandaşlarına ait varlıkların denetimini ve takibini yapan kuruluş olan OFAC’ın radarına girdi.

Tehlike yaklaşıyor! - ABD'de 'O' kripto para borsası mercek altına alındı!

İlginizi çekebilir;

Trump: ABD ekonomisi yine Büyük Buhran yaşayacak! Bitcoin nasıl etkilenir?

ABD’den, resesyondan kurtulmak için muhteşem taktik!! Bitcoin’i nasıl etkiler?

 

Kaynakların 26 Temmuz’da New York Times‘a verdiği demece göre; Hazine, Kraken’in yaptırımlardan etkilenen ülkelerdeki kullanıcıların kripto para birimleri alıp satmalarına izin verip vermediğini araştırıyor. Ancak şu ana kadar ne Kraken ne de Hazine tarafından soruşturmayı doğrulayan bir açıklama geldi.

New York Times, 2019’da başlayan soruşturmada, “şirketle ilişkili veya soruşturma hakkında bilgisi olan beş kişiden bahsediyor. Bu kişiler, ABD hükümetinin, ülkedeki diğer düzenleyici kurumlarla karşı karşıya kalan borsaya para cezası verebileceğini söylüyor. Bu arada ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), 2021’de kripto para borsasına karşı suçlamada bulunarak, 1,25 milyon dolar para cezası vermişti.

Tehlike yaklaşıyor! - ABD'de 'O' kripto para borsası mercek altına alındı!
OFAC

Bununla birlikte Hazine, borsanın İran, Suriye ve Küba’daki hesaplardaki varlıkların ticaretini kolaylaştırıp kolaylaştırmadığını mercek altına aldı. Bu arada eski bir çalışanın, Kraken’in bu ülkelerdeki kullanıcılardan gelir elde ettiğini söylediği iddia edildi.

Raporda İran’da 1.500’den fazla, Suriye’de 149 ve Küba’da 83’ten fazla kullanıcı olduğu belirtildi. Soruşturma, yetkililerin kripto piyasası üzerinde kontrol sağlamak için yoğun bir çaba sarfettiğinin altını çiziyor.

Bu arada otoriteler, yaptırımlardan kaçınmada kriptonun rolü konusunda giderek daha fazla endişe duyuyorlar. Hatta bazı yetkililer, kripto paranın yaptırımların etkilerini engellediğini ve daha fazla incelemeye yol açtığını öne sürüyor.

İlginizi çekebilir;

Bitcoin balina cüzdanlarında şaşırtan hareketlilik!

 Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.