Bitcoin balina cüzdanlarında şaşırtan hareketlilik!

Telegram'dan kripto para ekosistemi için müthiş adım!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler balina takip platformu Whale Alert tarafından paylaşılan son veriler, Bitcoin balinalarının geçen hafta milyarlarca dolarlık fon taşıdığını gösteriyor.

Bitcoin balina cüzdanları neyin peşinde?

Son günlerde Bitcoin (BTC) balina transferleri artıyor. Popüler balina takip platformu Whale Alert’ten gelen son veriler, geçen hafta milyarlarca dolar değerinde kripto paranın taşındığını gösteriyor. Büyük transferler arasında en fazla dikkat çeken işlem, 14.000 BTC’nin bilinmeyen bir dijital cüzdana taşınması oldu.

Whale Alert tarafından paylaşılan detaylara göre 21 Temmuz Perşembe günü saat 13:57 UTC’de, 319 milyon dolarlık Bitcoin transfer edildi. Transfer Blockstream.info’da kaydedildi. Balina transferleri, hafta sonu boyunca hız kazanırken; büyük bir kripto adresi, 3.374 Bitcoin’i Coinbase’den bilinmeyen bir cüzdana taşıdı.

Bitcoin balina cüzdanlarında şaşırtan hareketlilik!

İlgili: Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Nitekim bu tarz büyük BTC adresleri genellikle, Bitcoin ağındaki hareketliliklerde önemli bir rol oynar. Ayrıca Coinmarketcap.com’dan alınan veriler de ilk 100 BTC adresinin, toplam arzın %14’ünden fazlasına sahip olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, kurumsal BTC sahiplerinin hakimiyeti, Tesla’nın kripto varlıklarının neredeyse %75’ini satmasının ardından son birkaç ay içinde bir miktar azalma gösterdi. Dünya çapında halka açık şirketlerin sahip olduğu Bitcoin miktarı şu anda 200.000 BTC’den daha az.

Bitcoin’in geçen haftaki çıkışına rağmen. BTC, Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden hala %65’ten fazla düşüş gösterdiği için genel piyasa durumu hala gergin. Bununla birlikte, BTC ağındaki balina transferlerinde bir artış gözlenirken, ortalama işlem hacmi, karlı arz ve aktif adreslerde son bir ayda azalma kaydedildi

Glassnode on chain analiz raporunda şunlar kaydedildi:

“Kar zarar tarafında da transfer hacimlerinde önceki ayı piyasası düşüşlerine benzeyen bir piyasa yapısı var. 2015 ve 2018 kapitülasyon süreçlerinde de transfer hacminin %58’inden fazlası zarardaydı ve aylar süren düşüş eğiliminin ardından momentum sıkıştı. Şu anda transfer hacminin %54’ü zararda (%46’sı ise karda), bu da 2015-2018 toparlanma seviyelerine çok yakın.”

İlginizi çekebilir;

Kayıp Bitcoin’ler nasıl bulunur? Bir yolu var mı?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin balina cüzdanlarında şaşırtan hareketlilik!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.