1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 2021’deki Bitcoin çöküşünü bilen analistten Bitcoin tahmini!

2021’deki Bitcoin çöküşünü bilen analistten Bitcoin tahmini!

2021’deki Bitcoin çöküşünü bilen analistten Bitcoin tahmini!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2021 yılındaki Bitcoin çöküşünü doğru tahmin eden kripto analisti Dave the Wave, Bitcoin için yeni tahminini paylaştı. Detaylar haberimizde.

2021’deki Bitcoin çöküşünü bilen analistten Bitcoin tahmini!

Kripto para piyasasında yaşanan küçük ralliye bir ara verildi. Bitcoin 20,400 dolara kadar geriledi ancak son 24 saatte bir miktar toparlandı ve 21,000 doların üzerine çıktı. Yatırımcıların gözü Bitcoin’in fiyat hareketlerinde ve rallinin devam edip etmeyeceği merak konusu.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Birçok analist, Bitcoin’in teknik detayları üzerinde çalışarak lider kripto para biriminin fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışıyor. Dave the Wave’de bu analistlerden biri. Ünlü trader, kripto piyasasında 2021 yılındaki Bitcoin çöküşünü ve 68,789 dolarlık ATH’sini doğru tahmin etmekle tanınıyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Analist, 120 binden fazla Twitter takipçisi için Bitcoin’in teknik verilerini ele aldı ve yeni tahminini takipçileri ile paylaştı. Dave the Wave, BTC grafiğinin iyimser göründüğünü düşünüyor ve Bitcoin’in haftalık hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) göstergesine bakıyor.

Tüccarlar, olası trend dönüşlerini tespit etmek için MACD’yi kullanır. Yatırımcının grafiğine bakıldığında, Bitcoin’in haftalık MACD’si, 2015 ve 2018 ayı piyasalarının bittiği görünümde.

2021’deki Bitcoin çöküşünü bilen analistten Bitcoin tahmini!

İyileşen bir MACD’nin yanı sıra analiste göre BTC şu anda uzun bir destek alanında fiyatlanıyor. Bu da lider kripto para biriminin dibi gördüğünü ve yükselişe hazır olduğunu gösteriyor.

Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 21,324 dolardon fiyatlanıyor. BTC gün içerisinde en düşük 20,776 doları en yüksek ise 21,415 doları gördü. Bitcoin, son bir aylık süreçte ise 18,792 dolar ile 24,195 dolar arasındaki bir aralıkta dalgalandı.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

2021’deki Bitcoin çöküşünü bilen analistten Bitcoin tahmini!

 

Geçtiğimiz yıl kasım ayında 68,789 dolarlık tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) gören BTC, o günden bu yana değerinden %69 kaybederek 408 milyar dolarlık bir piyasa değerine geriledi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: