1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin ve Ethereum yatırımcıları dikkat! Analist uyarıyor

Bitcoin ve Ethereum yatırımcıları dikkat! Analist uyarıyor

Bitcoin ve Ethereum yatırımcıları dikkat! Analist uyarıyor
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti Rekt Capital, Bitcoin ve Ethereum’a ilişkin yeni tahminlerini paylaştı. Analistin tahminine ilişkin detaylar ve Bitcoin ve Ethreum’un teknik verileri yazımızda.

Bitcoin ve Ethereum yatırımcıları dikkat! Analist uyarıyor

Bitcoin ve Ethereum son 24 saat içerisinde pozitif bölgeye geri döndü. Lider kripto para birimi 24,000 dolar seviyesini test ettikten sonra bir düzeltme yaşadı ve 20,400 dolara kadar düştü. Son 24 saat içerisinde %1,24 değer kazanan Bitcoin yeniden 21,000 doların üzerine çıktı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 21,357 dolardan işlem görüyor. BTC’nin toplam piyasa değeri 408 milyar dolar. Lider kripto para birimi bu değer ile toplam kripto piyasasının %41,5’ini domine ediyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Ethereum ise aynı süre içerisinde %3,51 değer kazandı ve gözünü yeniden 1,500 dolarlık seviyenin üzerine dikti. Ether, şu anda 1,464 dolardan fiyatlanıyor. 178 milyar dolarlık toplam piyasa değeri ile altcoinin dominasyon oranı %18,1.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Bitcoin ve Ethereum’un teknik verilerinin kısa özetinden sonra ünlü kripto analisti Rekt Capital’in her iki kripto para için yaptığı yeni tahmine değinelim. Kripto stratejisti Rekt Capital, 324.200 Twitter takipçisine Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve diğer altcoinlerin direnç seviyelerini kırmaya çalışırken kazançlarının bir kısmını kaybedeceğini söylüyor.

“Güçlü bir haftadan sonra, kripto piyasası küçük bir geri çekilmeye hazır görünüyor. BTC, ETH ve birçok altcoin, düşüş için konumlanmış görünüyor.”

Analist, Bitcoin’in şu anda 200 haftalık hareketli ortalamada bulunan 21.894 dolarlık seviyesini kırmada bazı sorunlar yaşayacağını söylüyor. Bu da BTC’nin değerini aşağı çekecek.

bitcoin

Rekt, ETH’nin ise temmuz ayını 1400 dolar seviyesinin üzerinde kapatabilirse, bu aralığı desteğe çevirebileceğini ve daha yükseğe tırmanabileceğini söylüyor. Tersine, bunun altında bir kapanışta Ethereum 1,000 dolarlık alana geri dönebilir.

“ETH turuncunun üzerinde Aylık Kapanış yapabiliyorsa, o zaman bu alanı desteğe çevirme şansı olacak. ETH Aylık Kapanışlar alttaki turuncu kutunun altındaysa, ETH’nin aslında turuncu kutuyu reddettiği ve bu ayın başlarındaki siyah seviye fiyatına geri döndüğü bir senaryo görebiliriz.”

Bitcoin ve Ethereum yatırımcıları dikkat! Analist uyarıyor

İlgili: Ethereum teknik analizi

Kaynak

Etiketler: