1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Suudi prensesten ülkesine ilk kripto ve metaverse sürprizi

Suudi prensesten ülkesine ilk kripto ve metaverse sürprizi

Suudi prensesten ülkesine ilk kripto ve metaverse sürprizi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Suudi Arabistan prensesi ülkesi için yeni bir sayfa açıyor. Hem de kripto para ve Metaverse alanında. Böylece Suudi Arabistan da artık blockchain dünyasının yeniliklerini keşfediyor.


Suudi prensesin kripto merakı ve ilk Suudi NFT koleksiyonu sürprizi

Fotoğrafçılığa ilgi duyan Suudi Arabistan Prensesi Reem El Faysal, kısa süre önce yaptığı duyuruda ilk Suudi non-fungible token (NFT) koleksiyonunu Opensea üzerinde başlattığını duyurdu. Ayrıca metaverse üzerinde de bir sanat galerisi başlattı.

Mekke ve Medine NFT koleksiyonu

Suudi Arabistan Prensesi Reem El Faysal’ın ilk NFT koleksiyonunun ismi “Mekke ve Medine” ve Opensea NFT pazar yerinde artık erişime açıldı. Aynı zamanda bu koleksiyon için metaverse üzerinde bir sanat galerisi de açtı. NFT koleksiyonunun konusu ise Suudi Arabistan’daki kutsal yerler, Mekke şehri, Kabe. Sanat galerisinde ise altı Suudi sanatçının eserleri yer alıyor.

İlgili – APENFT nedir ve geleceği nasıl? Güncel NFT token haber ve gelişmeleri

Tüm parasını bu coine yatıran Efsanevi boksörden dikkat çeken Solana çıkışı!

Suudi prensesi ise Instagram hesabı üzerinden yaptığı duyuruda, NFT koleksiyonu ile uzun süredir devam eden fotoğrafçılık kariyerinde yeni bir sayfa açtığını belirtiyor. Fotoğrafçılığa ise çocukluğundan bu yana ilgi duyduğunu belirtiyor.

Reem El Faysal, gelişmeleri şöyle açıklıyor:

“Bugün tarih yazdık ve Metaverse üzerinde ilk Suudi NFT koleksiyonu sergisini açtık. Hayatım boyunca fotoğraflar çektim. Çocukluğumdan bu yana. Bundan dolayı bunu bir kariyer olarak görmüyorum. Kendimden bir parça olarak görüyoruz. Benim için konuşmak ya da nefes almak gibi doğal bir şey.”

Suudi Arabistan Prensesi Reem El Faysal, aynı zamanda fotoğrafçılığın inancını ifade etmenin bir yolu olduğunu söylüyor. Böylece “bir insan ile onun yaratıcısı arasındaki ilişkiyi” yansıtabiliyor.

İlgili – Metaverse nedir, geleceği nasıl? Güncel Metaverse haber ve gelişmeleri

Kaynak

Etiketler: