Bitcoin’i olan herkes bu tweet’i paylaştı!

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin tekrardan dipten dönmeyi başardı ve 40 bin doların üstüne çıktı. Bitcoin’deki bu geri dönüş 4.4 milyon takipçisi olan ünlü markanın da dikkatinden kaçmadı. Ünlü markanın tweet’ini Bitcoin’i olan herkes re-tweet’ledi.


Bitcoin’i olan herkes bu tweet’i paylaştı!

Ünlü marka McDonalds resmi twitter adresinden paylaşmış olduğu Bitcoin tweet’i kısa sürede dünyaca ilgi gördü. Binlerce beğeni ve retweet aldı. Aşağıda Mc Donalds’ın tweet’ini görüyoruz.

24 Ocak tarihinde Mc Donald’s “How are you doing people who run crypto twitter account (Kripto twitter hesabı işleten insanlar nasılsınız?)” mesajını vererek bir tweet paylaştı. Bu tarihte Bitcoin 33 bin dolara kadar gerileyerek dibi görmüştü. Bazı kripto para yatırımcıları Mc Donalds’ın bu tweet’ini Bitcoin ve kripto paraları alaya aldığı şeklinde yorumlandı.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini

Ancak ilginç bir şekilde Mc Donalds’ın ilk tweet’ini paylaştığı bu tarih, Bitcoin fiyatlarının dip yaptığı ve tekrardan yükselişe geçtiği tarih bandına denk geliyor. Kimi Bitcoin ve kripto para yatırımcıları ise Mc Donalds’ın Bitcoin’deki dip seviyeyi tahmin ettiğini ve alay yerine Bitcoin’e destek sunduğunu iddia etti.

Mc Donalds’ın bugünkü tweet’i ise daha anlamlı zira “is it because i said wagmi” ifadesi ile Mc Donalds, Bitcoin’e açık destek verdiğini açıklamış oldu. Wagmi kelimesi, İngilizce We are all gonna make it ifadesinin baş harflerinin birleştirilmesi ile oluşturulmuş bir kelime. Yani “Hep birlikte başaracağız”.

2021 yılı içerisinde Bitcoin Mayıs ve Kasım ayılarında 2 kez zirve yaptı. Bitcoin ve kripto para teknik analizi yapan uzmanlar, zaman serilerini birleştirdiklerinde Mc Donalds’ın simgesini andıran bir grafiğe ulaşıyorlar. Mc Donalds’ın 24 Ocak’taki paylaşımı da bir nevi Mc Donalds simgesinin sonlandığı ana denk geliyor.

bitcoin mc donalds

Yoksa Simpsons’lardan sonra yeni bir kehanetle mi karşılaşıyoruz?

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin teknik fiyat analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin’i olan herkes bu tweet’i paylaştı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.