1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Solana yatırımcısını üzecek tehlikeli sinyal!

Solana yatırımcısını üzecek tehlikeli sinyal!

Solana yatırımcısını üzecek tehlikeli sinyal!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana yatırımcısı kripto para ekosisteminde yaşanan volatiliteden en fazla etkilenen grup oldu. Solana ağında yaşanan kesinti sonrası platformun yerel tokeni SOL, kripto liginde koltuğunu XRP’ye kaptırdı ve 8. sıraya geriledi.

Solana yatırımcısı haftayı yaklaşık %40 kayıpla kapadı

Piyasa değerlerine göre kripto para birimlerinin sıralamasını ve anlık değerlerini veren web sitesi CoinMarketCap’den elde edilen verilere göre, şu anda yedinci sırada yer alan XRP, Solana (SOL) ‘yı geride bıraktı.

Yukarıda bahsedilen iki kripto para birimi son piyasa çöküşünün ardından şu anda sırasıyla 27,47 milyar dolar ve 27,28 milyar dolar değerinde piyasa değerine sahip.

Solana yatırımcısını üzecek tehlikeli sinyaller!

Bir haftalık verileri incelediğimizde, durum daha da vahim bir hal alıyor. Yazımızı yayına hazırladığımız sırada Solana, ilk 20’de en çok değer kaybı yaşayan iki kripto varlıktan birisi ve son 24 saat içindeki değer kaybı, %13’e yaklaşırken; son bir haftada %40 oranında düşüş yaşadı.

Cumartesi günü yaşanan keskin satış çılgınlığının ardından, token bugün erken saatlerde ağustos ayından bu yana en düşük seviyesi olan 87.6 dolar seviylerini gördü.

Dahası Solana, 6 Kasım’da kaydedilen 259.96 dolarlık rekor seviyesinden %65.69 düştü. Ve Solana’yı en büyük Ethereum(ETH) katili olarak görenleri hayal kırıklığına uğrattı. Hayal kırıklığına uğrayanlardan biri de Koinmedya olarak da haberini yaptığımız, boks efsanesi Mike Tyson oldu. Efsanevi boksörün kısa bir süre önce kripto yatırımının tamamını SOL’a ayırdığını söylediği tweetten bu yana, coin yüzde 40’lık bir düşüş yaşadı. 

İlgili: Tüm parasını bu coine yatıran Efsanevi boksörden dikkat çeken Solana çıkışı!

Daha önce bahsettiğimiz gibi, Bank of America ve JPMorgan analistleri, kriptodan yükseliş beklediklerini duyurarak, Solana yatırımcısının ümitlerini yeniden yeşertmişti. Analistler, Ethereum rakibinin, merkezileşme endişelerini ortadan kaldırarak kripto çağının Visa’sı haline gelebileceğini öngörmüştü.

İlgili: Bank Of America’dan çok önemli Solana raporu!

Ancak yüksek hızlı işlemler için Wall Street dostu bir blockchain olarak tanıtılan Solana, hafta sonu yaşanan piyasa çöküşü yüzünden bir kez daha istikrarsız hale geldi.

Solana yatırımcısını üzecek tehlikeli sinyaller!
Wall Street Destekli Kripto Borsası Bakkt Borsasına Rakip Olabilir!

Hatta kullanıcılar, blockchainin zayıf merkeziyetsizliğine işaret ederek, ağı kapatıp tekrar açma konusunda şaka yapmaya bile başladılar.

Nitekim bu, Solana’nın son üç ayda yaşadığı altıncı kesinti. Dolayısıyla bu durum Solana ekibinin Twitter ve Reddit üzerinden yoğun bir şekilde eleştirilmesine neden oluyor.

Eleştirmenler, volatilitenin yoğun olduğu dönemlerde ağdaki sorunların daha yoğun yaşandığını belirtiyor. Onlara göre; mevcut sorunlara çözüm bulunamaz ise, bu durum Solana’ya yeni yatırımcının gelişini engelleyeceği gibi, mevcut yatırımcıları da SOL ekosisteminden uzaklaştırabilir. 

Bu arada Amerikalı girişimci Mark Jeffrey, bu iddialı projeye artık inancı kalmadığını ve projenin sonunun 2018’in en gözde projelerinden biri olan EOS’a benzeyebileceğini söyledi.

Bitcoin savunucusu Peter McCormack ise, Solana’nın sürekli kendini tekrar eden teknik aksaklıklara kalıcı çözüm bulamaması halinde, asla ölçeklenemeyeceğini savundu.

Kaynak