1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. İşte ayı piyasasında ayakta kalmanın 3 yolu!

İşte ayı piyasasında ayakta kalmanın 3 yolu!

İşte ayı piyasasında ayakta kalmanın 3 yolu!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasasında son bir aydır büyük düşüşler yaşanıyor. Piyasasının bu koşullarından ayakta kalmanın 3 yolunu ünlü kripto analisti Bitboy kripto açıkladı. Detaylar haberimizde.

İşte ayı piyasasında ayakta kalmanın 3 yolu!

Kripto piyasası beklentilerin çok altında bir yeni yıl başlangıcı gösteriyor. Son 9 yılın neredeyse tamamında yıla yükselişle başlayan piyasa 2022 yılında kelimenin tam anlamıyla büyük bir çöküş yaşıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, son bir haftada %17 değer kaybetti ve yazının kaleme alındığı anlarda 35,200 dolardan işlem görüyor.

 

 

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Ethereum ise son bir haftada %25’lik bir değer kaybına uğradı. Düşüş devam ederken teknik verilerde altcoinlerin liderinin 2,000 dolara kadar gerileyebileceğini gösteriyor.

İlgili: Ethereum teknik analizi

İlk 10 sıradaki kripto paraların tamamı son haftada büyük kayıplar yaşadı. En büyük kayıp %37 ile Solana’da (SOL). Solana’yı %30 ile Cardano takip ediyor. Piyasanın gözdelerinden Avalanche (AVAX) %30 değer kaybederken Shiba Inu (SHIB) ise %28 düştü.

ayı piyasası

İlgili: AVAX fiyat tahmini

Piyasa bu görünümdeyken kripto yatırımcıları ayakta kalmaya çalışıyor. Ünlü kripto analisti Bitboy kripto son yaptığı Yotube yayınında yatırımcılara ayı piyasasında ayakta kalmanın 3 yolunu söyledi.

Sabırlı olmak

Ünlü analiste göre ayı piyasasında daha büyük kayıplar yaşamamak için yapılması gereken ilk şey sabırlı olmaktır. Düşüşün bir süreç olduğunu anlamak ve panikle hareket etmemek yatırımcıların yapması gereken ilk şeydir. Çünkü bu oyunun basit bir kuralı var: Ayakta kalan son kişi kazanır.

Gerçekçi olmak

Kripto piyasasında ister ayı ister boğa piyasasın olunsun kazançlı çıkmanın en önemli yollarından biri de gerçekçi olmak. Doğru olmayan manipülatif haber akışından uzak durmak yatırımcıları büyük beklentilerden ve ani çöküşlerlerden uzak tutar.

Dikkatli olmak ve birikim yapmak

Bu dönemlerde bazı altcoinler neredeyse fiyatlarından %70-%80 silmiş oluyor. Büyük yatırımcılar bu dönemleri fırsata çevirerek bakiyelerine prjelerine inandıkları altcoinleri topluyor. Bugün kazançlı olan yatırımcılar sabırlı olan gerçekçi olan ve daha önceki düşüşlerde akıllıca alım yapan yatırımcılardır. Kripto piyasasının bu düşüşleri daha önce defalarca yaşadığını ve daha büyük geri dönüşler yaptığını unutmamak gerekiyor.

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.