1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin RSI değerleri son 2 yılın en düşük seviyesinde! Bu bir fırsat mı?

Bitcoin RSI değerleri son 2 yılın en düşük seviyesinde! Bu bir fırsat mı?

Bitcoin RSI değerleri son 2 yılın en düşük seviyesinde! Bu bir fırsat mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasa ikiye ayrılmış durumda. Kimi yatırımcılar Bitcoin’de dibi gördüğümüzü ve mevcut fiyatların alım fırsatı olduğunu düşünüyor. Kimi yatırımcılar ise fiyatlarında daha da düşeceği kanısında. Teknik göstergeler ne diyor?


Bitcoin RSI değerleri son 2 yılın en düşük seviyesinde!

Bitcoin RSI değerleri en son Mart 2022’de şu an ki seviyeye geriledi. Mart 2022’de Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Korona salgınını küresel pandemi ilan etti ve bu ilanın ardından başta Bitcoin olmak üzere birçok ekonomik varlığın değerinde ciddi düşüşler yaşandı. Hatta Bitcoin fiyatları bu dönemde 4 bin dolar bandına kadar geriledi. Bitcoin RSI değerlerine baktığımızda RSI değerlerinin Mart 2020’deki değerine gerilediği gözleniyor.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini

Aşağıdaki grafikte günlük Bitcoin fiyatları ve RSI değerleri birlikte verilmektedir.

Bitcoin RSI

Yukarıdaki grafikte teknik açıdan RSI değerleri üst sınırı ihlal ettiğinde fiyatlarda aşağı yönlü bir trend değişimi alt sınırı ihlal ettiğinde ise yukarı yönlü bir trend değişimi bekleniyor. RSI değerlerinden hareket eden yatırımcılar, Bitcoin fiyatlarında yukarı yönlü bir trend değişimi beklentisindeler.

Aşağıdaki grafikte ise Bitcoin fiyatlarındaki aylık değişimi görüyoruz. Aylık fiyatlar Bitcoin fiyatlarına kuş bakışı bakmamıza yardımcı oluyor.

Bitcoin RSI Bitcoin RSI değerleri son 2 yılın en düşük seviyesinde! Bu bir fırsat mı?

Aylık bazda 3 ay üst üste yanan kırmızı mumlar dikkat çekiyor. Bitcoin’de 3 ay üst üste en son Temmuz-Eylül 2019 döneminde kırmızı mum yanmıştı.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin teknik fiyat analizi

2018 yılında ise 6 ay üst üste Bitcoin fiyatlarında düşüş yaşandı. Bu dönem kripto para literatürüne “kripto para kışı” olarak geçmişti. Kimi yatırımcılar ise 2018’deki gibi bir kripto para kışının yaşanabileceğinden endişeli.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.