1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. 2018 ayı piyasasını bilen analistten korkutan yeni Bitcoin dip senaryosu!

2018 ayı piyasasını bilen analistten korkutan yeni Bitcoin dip senaryosu!

2018 ayı piyasasını bilen analistten korkutan yeni Bitcoin dip senaryosu!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2018 yılında yaşanan ayı piyasasının en düşük seviyesini bilen popüler bir kripto para analisti, yeni Bitcoin dip senaryosunu açıkladı. Analiste göre, BTC fiyatı 100.000 dolar yolculuğuna çıkmadan önce bu seviyeye düşecek!

İşte analistten en son Bitcoin dip senaryosu!

2018 yılında yaşanan ayı piyasası sırasında Bitcoin’in en düşük noktasını doğru tahmin eden kripto traderi, BTC’nin son iki aydaki düşüşe rağmen bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerini kaydedeceğine inanıyor.

‎ Ancak analistin Bitcoin(BTC) dip senaryosuna göre, mevcut düşüşe rağmen Bitcoin henüz daha dip seviyeyi görmedi. Şöyle ki; BTC fiyatı 100.000 dolar yolculuğuna çıkmadan önce bu seviyeye düşecek!

İlgili:Analist, Bitcoin’de büyük düşüşün son bulacağı tarihi açıkladı!

Twitter’da Smart Contracter olarak tanınan kripto analisti, 203.400  takipçisine, Bitcoin’in yıl sonuna kadar 100.000 doların üzerine çıkacağını; ancak bundan önce önümüzdeki haftalarda son 52 haftanın en düşük seviyesini göreceğini söyledi.

“Aralık ayında, bu senaryoya pek inanmamakla birlikte dile getirdim ama yine de her zaman aklımın bir köşesindeydi. Şimdi çok daha olası bir senaryo gibi görünüyor. Mesele şu ki: BTC’nin hala düşebileceği ve yeterince uzun bir zaman diliminde makro yükselişini sürdürebileceği gerçekten geniş bir aralık var..”

Smart Contracter’ın Twitter’da paylaştığı grafiğe göre, kripto stratejisti Bitcoin’i Dow Jones Industrial Average’ın (DJIA) 1998 ve 2012 yılları arasındaki piyasa yapısını izlediğini görüyor. Bu dönemde, DJIA parabolik bir çıkış ve sıçramadan önce geniş bir aralıkta işlem gördü. 

Kripto stratejisti BTC’de uzun vadede yükseliş beklese de Bitcoin’in potansiyel bir yükseliş momentumu oluşturmadan önce 30.000 doların altına düşeceğine inanıyor.

2018 ayı piyasasını bilen analistten korkutan yeni Bitcoin dip senaryosu!

 “ Tam olarak 25.800 dolarlık bir dip arıyorum. Ancak 1.000 dolarlık bir yanılma payı olabilir. ”

2018’de Smart Contracter, en büyük dijital varlığın 6.000 dolarlık kritik desteğin altına düşmeden önce 3.200 dolarda dip yapacağını doğru tahmin etmişti.

“200 dolarlık bir yanılma payı ile birlikte, 3,200 dolarda bir dip bekliyorum”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.